Aparat lingwalny

Aparat lingwalny – co to jest? Chcesz szybko rozpocząć leczenie ortodontyczne? Wiele osób pragnie mieć zdrowe i proste zęby. Czasami nie jest to możliwe bez pomocy profesjonalnego ortodonty… Na szczęście ta dziedzina medycyny rozwija się bardzo dynamicznie. Można więc mieć pewność, że leczenie będzie stosunkowo szybkie i skuteczne. Ostatnio dużą popularnością cieszą się aparaty lingwalne (stosowane w ortodoncji). Jakie są ich najważniejsze cechy?

Czym jest aparat językowy w praktyce?

Obecnie ortodonci oferują swoim pacjentom różne opcje leczenia. Dzięki temu cały proces przebiega nie tylko szybko, ale i sprawnie. Dodatkowo pacjenci nie skarżą się na dyskomfort podczas noszenia aparatu ortodontycznego lub innych akcesoriów, które czasami są używane podczas leczenia. Warto zauważyć, że coraz więcej ekspertów zaleca stosowanie aparatów lingwalnych. Czasem nawet sami pacjenci zgłaszają się do ortodonty i już na samym początku deklarują, że chętnie decydują się na to rozwiązanie. Ważne jest, aby wiedzieć, że narząd mowy jest narządem mowy. Jedną z jego najważniejszych cech jest skradanie się.

Zainteresowany tą sprawą? Oczywiście aparaty lingwalne są dla tych, którzy chcą mieć proste zęby, choć z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na to, aby ich aparat ortodontyczny (wersja klasyczna) był widoczny. Chodzi między innymi o dziennikarzy, youtuberów itp., którzy często są przed kamerą. Tutaj przyczyny mogą być naprawdę różne. Co więcej, nowoczesne nakładki na język są przeznaczone dla tych, którzy zmagają się z odwapnionym szkliwem zębów. Kiedy jest dobrą inwestycją? Na przykład dla tych, którzy nosili klasyczny aparat ortodontyczny i nie mogli dokładnie umyć zębów. W takim przypadku zabieg można przeprowadzić nie tylko szybko, ale i bardzo dokładnie.

Aparaty językowe – najważniejsze zalety

Coraz więcej osób interesuje się tego typu aparatem. Oczywiście pacjenci powinni w pierwszej kolejności zwrócić uwagę m.in. W rzeczywistości to rozwiązanie jest prawie niewidoczne. Niektórym bardzo zależy na gojeniu i jednocześnie wysokiej estetyce. Należy zaznaczyć, że aparaty językowe można idealnie dopasować do potrzeb konkretnego pacjenta. Oczywiście, zanim to nastąpi, przeprowadza się wywiad lekarski. Następnie wykonuje się różne zdjęcia, wyciski itp., aby ortodonta mógł precyzyjnie dopasować aparat lingwalny. Więc leczenie nie tylko działa.

Aparat lingwalny
Aparat lingwalny

Wbrew temu, co niektórzy mogą sądzić, ma to również znaczenie pod względem czasu trwania konkretnego programu. Jeśli narządy językowe są idealnie dopasowane, można liczyć na szybszą realizację pewnych hipotez. Pierwotnie wykonane przez ortodontów. Odpowiednie dopasowanie jest ważne także z innego powodu. Kluczowe jest to, aby aparat językowy nie powodował podrażnień itp. Pacjenci odczuwają znacznie mniejszy dyskomfort. Tak naprawdę trzeba się po prostu przyzwyczaić do nowych elementów, które na początku trafiają na nasze usta. Proces aklimatyzacji przebiega szybko, a potem pacjent… często zapomina, że ​​ma takie akcesoria. Bardzo ważna jest również wszechstronność.

Wiele osób zastanawia się, kto może wybrać aparat lingwalny… okazuje się, że jest to urządzenie przeznaczone dla pacjentów w każdym wieku. To nie koniec wartości. Eksperci uważają, że stosowanie tego typu aparatów ortodontycznych może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy. Przecież w tym przypadku żaden pacjent nie powinien mieć problemów z dokładnym szczotkowaniem. Również wizyty kontrolne były rzadsze. W ten sposób oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze.

Jakie są rodzaje takich aparatów?

Ortodonci używają w swojej codziennej praktyce różnych aparatów językowych. Po pierwsze dopasowują się do potrzeb pacjenta (w zakresie samego leczenia) i oczekiwań. Można tu rozróżnić na przykład proste środki językowe. W literaturze określa się je również mianem standardów. Jakie są cechy prostych narzędzi językowych? Posiadają system blokujący. Aby założyć ten rodzaj aparatu, ortodonta powinien najpierw pobrać wycisk zębów podczas pracy. Element wchodzi do laboratorium wraz z zamkiem. Ważnym elementem jest także specjalny tor transportowy. Umieszcza się go w ustach pacjenta. Dzięki temu łuk aparatu lingwalnego może być później swobodnie osadzony.

Jakie są opcje? Są to okucia boczne języka z oddzielnymi zamkami. Można powiedzieć, że konstrukcja jest tutaj bardziej skomplikowana. W końcu zamki są wykonywane na zamówienie dla konkretnych pacjentów. Najpierw ortodonta musi pobrać wycisk szczęki. Dzięki temu można stworzyć indywidualny model zębów, a następnie wykorzystać go do wykonania optymalnych zamków. Następnie przygotuj łuk.

Related Posts