Chciałbyś spędzić niezapomniane chwile podczas wakacji w Sardynii? Lepiej trafić nie mogłeś!

Chciałbyś spędzić niezapomniane chwile podczas wakacji w Sardynii? Lepiej trafić nie mogłeś! Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i spokoju. Jedni planują je z rozmachem, a Ci drudzy zaś postanawiają poleniuchować we własnym ogrodzie. Najczęściej leniuchowanie bierze się ze strachu związanego z planowaniem idealnych wakacji. Nie potrzebny stres przed wyjazdem będzie trwał aż do rozpoczęcia naszego wypoczynku, ale nie tak to musi wyglądać.

Z nami dowiesz się jak najlepiej wykorzystać oraz zaplanować czas spędzony na ​wakacjach w Sardyni​i! Sardynia to przede wszystkim malownicza wyspa usytuowana na Morzu Śródziemnym. Jej powierzchnia wynosi ponad 24 tysiące kilometrów kwadratowych co czyni ją drugą pod względem wielkości wyspą znajdującą się na tym terenie. Języki urzędowe to sardyński oraz włoski. Oprócz terenów bogatych w złoża rud cynku, żelaza, ołowiu i wielu innych drogocennych surowców, Sardynia jest przede wszystkim znana ze swoich atrakcji turystycznych.

Co więc może nam zaproponować? Zacznijmy od Szmaragdowego Wybrzeża, które uznawane jest za najbardziej drogocenny klejnot Sardynii. Nazwa wybrzeża ​Costa Smeralda,​ ​czyli Szmaragdowe Wybrzeże, pochodzi od niesamowitego koloru morskiej wody, a krystaliczna biel piasku sprawia, że widok zapiera dech w piersiach. Jest to numer jeden wśród miejsc, które musimy odwiedzić podczas naszych wakacji. Skoro mowa o Szmaragdowym Wybrzeżu nie można nie wspomnieć o Porto Cervo. Jest to miasto położone na wschodnim wybrzeżu wyspy oraz mówi się, że jest to miejsce uwielbiane i najczęściej wybierane przez bogaczy. Co więc przyciąga turystów do tego miasta?

Zobacz również:

Atrakcje takie jak kościół Stella Maris uznany za minimalizm, który urzeknie każdego, park wodny Gregorland, który jest miejscem przeznaczonym dla całej rodziny, a także Faro di Capo Ferro, które wzbudza zachwyt nadzwyczajnym krajobrazem dzięki czemu jest wybierane przez osoby, które szukają miejsca dla chwili wytchnienia od atrakcji oferowanych przez Sardynię. Decydując się na ​wakacje w Sardynii ​koniecznie musimy znaleźć w naszym napiętym grafiku czas na miasto Alghero. Miasto to ze względu na wpływ hiszpańskiej kultury w architekturze jest nazywane małą Barceloną. Możemy tam zwiedzić zabytki takie jak ​Katedra Santa Maria del Fiore, która została zaprojektowana i wykonana w stylu gotyckim jednak dzięki przeróbkom wykonanym w dziewiętnastym wieku obecnie charakteryzuje się ona stylem neogotyckim. Alghero jest doceniane również ze względu na pokaźną ilość stworzonych przez naturę atrakcji, a mowa między innymi o Grocie Neptuna położona w obrębie kilku kilometrów od miasta. Miejsce to zawdzięcza swoją wyjątkowość złotemu wnętrzu oraz dzięki swoim rozmiarom – wewnątrz groty rozciąga się jezioro na długość około stu dwudziestu metrów. Zapiera to dech w piersiach niejednemu zwiedzającemu. Jeśli ciągle nam mało Sardynia ma nam do zaproponowania wiele więcej niż malownicze plaże.

Chciałbyś spędzić niezapomniane chwile podczas wakacji w Sardynii? Lepiej trafić nie mogłeś!
Chciałbyś spędzić niezapomniane chwile podczas wakacji w Sardynii? Lepiej trafić nie mogłeś!

Zatoka Orosei to miejsce niezwykłe gdzie morze łączy się z górskim krajobrazem. Dostać się do tego magicznego miejsca można tylko łodzią, a później należy już tylko cieszyć się pięknem plaży ukrytej przed resztą świata. Planując ​wakacje na Sardynii ​musimy zaplanować nie tylko miejsca, które musimy odwiedzić, ale także pomyśleć o kosztach naszej wyprawy i informacjach, które mogą nam się przydać podczas urlopu. Przede wszystkim zacznijmy od najczęściej zadawanego pytania – wyjazd na własną rękę czy z pomocą biura podróży? Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się jakie mamy możliwości.

Wspominaliśmy już, że Sardynia to wyspa o dużym obszarze więc jeśli chcemy spędzić ​wczasy na Sardynii​ oraz zwiedzić wszystko co nam oferuje najlepszą opcją będzie wybranie kilku noclegów i zmienianie swojej lokalizacji co kilka dni. Wtedy nie będziemy tracić czasu na dotarcie z naszego chwilowego miejsca zamieszkania do atrakcji, które chcemy zwiedzić. Jedynym minusem będzie marnowanie czasu na ciągłe pakowanie walizek oraz zameldowania i wymeldowania w hotelach jednak myślę, że to rozwiązanie przypadnie do gustu większości osób, które nienawidzą spędzać godzin w aucie, a to byłoby nieuniknione gdybyśmy chcieli zobaczyć każdy zakątek wyspy i wciąż mieszkać w tym samym miejscu.

Drugą opcją, tą która przypadnie do gustu osobom, które stawiają przede wszystkim na wypoczynek, jest wybranie lokalizacji z jak największą liczbą atrakcji turystycznych w pobliżu. Co prawda nie zgłębimy wtedy całego piękna, które oferuje nam wyspa, ale będziemy mogli posmakować jej dobroci a dodatkowo wypocząć w akompaniamencie malowniczych krajobrazów. Dla osób, które zdecydują się na opcję numer dwa zaleca się wybranie lokalizacji na wschodnim wybrzeżu wyspy. Oczywiście wczasy w Sardynii​ https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ wiążą się najczęściej z wypożyczeniem auta, ponieważ bez niego trudno będzie nam zwiedzić tę wyspę. Można to zrobić już na wyspie jednak większość podróżujących zachęca do skorzystania z ofert polskich wypożyczalni, ponieważ są one korzystniejsze finansowo. A skoro o finansach mowa.

Ile wyniesie nas urlop na Sardynii? Bilety lotnicze dla dwóch osób wyniosą nas około tysiąca złotych. Wynajęcie auta, które jest opcją dodatkową, na tydzień czasu to również koszt około tysiąca złotych. Dodatkowo koszty noclegu, które zależne będą od wybranego przez nas lokum, a to już kwestia osobista. Trzeba też liczyć koszty wyżywienia oraz dodatkowy zapas gotówki, która przyda się na miejscu. Cóż, nie będą to tanie wakacje, ale na pewno będą one niezapomniane.

Related Posts