Co zrobić gdy lakier hybrydowy się marszczy

Co zrobić gdy lakier hybrydowy się marszczy – interesujesz się stylizacją paznokci? Masz dość ciągłego odchodzenia klasycznego lakieru i stawiasz na hybrydę? Każdy kto miał do czynienia z malowaniem paznokci lakierem hybrydowym, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie próby stylizacji zawsze wychodzą prawidłowo, czasem bowiem lakier potrafi się marszczyć a nawet ściągać nawet po utwardzeniu w lampie. Dlaczego tak się dzieje? Na to oraz na wiele innych pytań dotyczących lakierów hybrydowych.

Czego potrzebujesz do wykonania paznokci hybrydowych?

Zanim przejdziemy do tego, czemu lakier się marszczy, odpowiedzmy sobie na podstawowe pytanie, czyli czego potrzebujesz, by móc wykonać stylizację hybrydową. Otóż do wykonania manicure tego typu potrzebne będą między innymi:
– lampa UV (może być na przykład ledowa),
– baza pod lakier hybrydowy,
– lakier hybrydowy o wybranym kolorze (obecnie na rynku jest ich bardzo wiele),
– top (matowy lub klasyczny),
– odtłuszczacz (inaczej cleaner),
– aceton kosmetyczny,
–  waciki bezpyłowe,
– pilnik typu blok,
– klasyczny, papierowy pilnik.

Warto zaznaczyć, że jest to jedynie podstawowe wyposażenia, które z czasem warto jest poszerzyć również o oliwkę do paznokci, profesjonalne cążki, patyczki do odsuwania skórek oraz wiele więcej. Dodatkową informacją jest fakt, że do przedłużania płytki paznokcia niezbędne będą specjalistyczne formy, na których wykonuje się stylizację, a także żel UV budujący. W zależności od upodobań oraz indywidualnych preferencji masz do wyboru akrylożel lub flexygel. Jak widać wybór jest naprawdę ogromny. Na pewno zastanawiasz się gdzie możesz znaleźć wszystkie akcesoria, które zostały tu wymienione. Jak się okazuje odpowiedź jest bardzo prosta: w sklepie z artykułami do paznokci. Jeśli jednak planujesz większe zakupy, dobrym pomysłem może okazać się hurtownia. Artykułu tego typu kupowane hurtowo, są bowiem zdecydowanie bardziej atrakcyjne cenowo.

Dlaczego lakier hybrydowy się marszczy?

Co zrobić gdy lakier hybrydowy się marszczy
Co zrobić gdy lakier hybrydowy się marszczy

Marszczenie się lakieru hybrydowego na płytce paznokcia, to problem, z którym z pewnością każda osoba wykonująca manicure tego typu, musiała się zmierzyć. Choć początkowo wszystko idzie zgodnie z planem i nie zapowiada się na żadne konsekwencje, tuż po wyjęcie ręki z lampy, okazuje się, że lakier zaczyna się dziwnie zbiegać i łączyć, tworząc przy tym nieestetyczne marszczenia, których ciężko się pozbyć. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, jednak samo marszczenie najczęściej pojawia się przez niedokładne utwardzenia lakieru. Dlaczego zatem lakier nie został  utwardzony mimo, że miał kontakt z lampą UV? Cóż, przede wszystkim przed nałożeniem go na paznokcie, warto jest zorientować się w jego dacie przydatności. Często bowiem zdarza się, że lakier, który jest przeterminowany nie będzie współgrał z lampą, to z kolei wpływa nie tylko na wygada manicure, ale także na stan płytki paznokcia. Kolejnym powodem występowania marszczeń może być nakładanie zbyt dużej ilości lakieru. Gruba warstwa lakieru nigdy nie jest dobrym pomysłem, promieniowanie lampy jest w stanie dotrzeć tylko do wierzchniej warstwy lakieru, przez co jego część wciąż zostaje nieutwardzona. Zdecydowanie lepszym pomysłem w tej sytuacji będzie nałożenie kilku warstw lakieru. Jeśli jednak wiesz, że nakładasz odpowiednią ilość lakieru, a na Twoich paznokciach wciąż pojawiają się marszczenia, to może oznaczać, że lampa jest zepsuta lub posiada zbyt małą moc. Gdy lakiery hybrydowe dopiero wchodziły na rynek, dostępne były głównie lampy, które posiadały żarówki o bardzo niskiej mocy. Czas naświetlania w takiej lampie wynosił nawet 120 sekund (w przypadku obecnie dostępnych lamp czas ten waha się od 30 do maksymalnie 60 sekund na jedną warstwę). Rozwiązaniem Twojego problemu może zatem okazać się zakup nowej lampy do stylizacji paznokci metodą hybrydową. Gwarantujemy Ci, że ta inwestycja zwróci Ci się zdecydowanie szybciej niż myślisz.

Co robić, by uniknąć marszczenia się lakieru?

Cóż, częściowo już odpowiedzieliśmy na to pytanie, warto jest jednak zdawać sobie sprawę z tego, że noszenie źle utworzonego lakieru hybrydowego może bardzo niekorzystnie odbić się na zdrowiu. Dlaczego? Jak łatwo się domyślić skład lakierów hybrydowych daleki jest od naturalnego, podczas naświetlania w lampie UV, lakier się utwardza, czyli jego forma zmienia stan skupienia. Utworzona stylizacja jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, jednak długotrwałe noszenie nieutwardzonego lub częściowo utwardzonego lakieru hybrydowego może skutkować wysypką w okolicach skórek, uczuleniem utrzymującym się nawet do kilku miesięcy, a nawet grzybicą paznokcia. Tego typu schorzenia często wymagają interwencji lekarza oraz zażywania specjalnych leków (w tym maści ze sterydami). Aby uniknąć tego typu nieprzyjemności należy dbać o higienę podczas wykonywania stylizacji. Co mamy na myśli? Wszystkie przedmioty takie jak cążki, pilniczki oraz inne akcesoria wielorazowego użytku, powinny zostać dokładnie zdezynfekowane, przedmioty jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje powinny być używane tylko raz. Jeśli zastosujesz się do wyżej podanych rad, możesz cieszyć się pięknymi paznokciami bez marszczeń na lakierze.

Related Posts