Ile kosztują kontenery mieszkalne?

Ile kosztują kontenery mieszkalne? Rosnąca popularność domów z kontenerów wynika z dużej szybkości ich montażu, mobilności i przystępnej ceny. Pod względem funkcjonalności takie konstrukcje nie różnią się od konstrukcji stacjonarnych. Jedną z najtańszych opcji realizacji projektów budynków modułowych jest dom mieszkalny z kontenerów morskich. Takie domy wyróżniają się ciekawym designem. W procesie doposażenia kontenera najczęściej prowadzone są prace związane z montażem okien i drzwi, izolacją pomieszczeń, montażem instalacji elektrycznej, zaopatrzenia w ciepłą wodę, ogrzewania, dekoracji wnętrz.

Dlaczego kontenery morskie są przerabiane na powierzchnie mieszkalne?

  • kontenery morskieEfektywność energetyczna – gotowe kontenery mieszkalne są hermetycznie zamknięte, co wyklucza powstawanie mostków termicznych i ogranicza straty ciepła.
  • Szybka instalacja – montaż potrwa od 1 do 7 dni.
  • Mobilność – kontener mieszkalny z kuchnią i łazienką może poruszać się razem z właścicielem
  • Gotowość do eksploatacji – zamawiając u producenta lub sprzedawcy gotowe kontenery mieszkalne otrzymuje się modułowe budynki kontenerowe z kompletną dekoracją wewnętrzną i zewnętrzną oraz z podłączonymi mediami
  • Zapewnienie, jakości – elewacja kontenera mieszkalnego całorocznego może być metalowa w wybranym kolorze w postaci metalowych kasetonów lub drewniana.
  • Brak głębokiego fundamentu – dzięki temu cena za gotowy kontener mieszkalny jest niższa niż za dom murowany, ponieważ nie ma potrzeby tworzenia masywnej podstawy.
  • Wybór rozwiązań – to od zamawiającego zależy ilość kondygnacji, ilość okien i drzwi, cechy układu, a także styl dekoracji zewnętrznej i wewnętrznej.
  • Izolacja cieplna i akustyczna – domy mieszkalne z kontenerów są optymalne dla polskiego klimatu.

Ważne: takie konstrukcje nie wymagają dodatkowych zezwoleń na budowę mieszkań. W końcu kontener mieszkalny całoroczny nie jest uważany za nieruchomość.

Zobacz również:

Potrzebny ekonomiczny budynek mieszkalny – jest rozwiązanie

Nowoczesne domy mieszkalne z kontenerów to niedrogie i racjonalne rozwiązanie do aranżacji domów prywatnych, domków letniskowych, biur, przebieralni dla pracowników, budynków gospodarczych, sklepów itd. Ile kosztują kontenery mieszkalne? Koszt zakupu gotowego kontenera mieszkalnego nie jest standardowy, ponieważ wpływają na niego różne czynniki, a mianowicie: rozmiar, podłączone instalacje, dodatkowe elementy. Dlatego trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Inna będzie cena kontenera przystosowanego na przebieralnie a inna kontenera mieszkalnego z kuchnią i łazienką na działkę. Jeżeli zakup będzie dotyczył kontenera mieszkalnego całorocznego cena będzie wyższa. W każdym przypadku nadal jest konkurencyjna w porównaniu z budynkami tradycyjnymi.

Do kogo skierowana jest oferta na domy kontenerowe?

Oferta na produkcję i sprzedaż takich domów pod klucz jest skierowana do osób prywatnych, które przeznaczają je na różne cele mieszkalne i gospodarcze oraz firm budowlanych, przemysłowych, przedsiębiorców. Dużym zainteresowaniem cieszą się kontenery biurowe z WC, z których korzystają firmy deweloperskie do sprzedaży mieszkań, przedsiębiorcy produkujący okna i drzwi a także z wielu innych dziedzin gospodarczych. Kontenery morskie w ciągu kilku dni pomogą stworzyć ciepły, niezawodny i wygodny budynek. Gotowe kontenery biurowe mogą pełnić funkcje tymczasowe i wtedy najczęściej są wynajmowane lub stałą i są przeznaczone na sprzedaż. Pomagają rozwiązać problemy z tymczasowymi toaletami, pomieszczeniami sanitarnymi.

Standardowy rozmiar gotowego modułu to 6,2 x 2,48 m. Wysokiej jakości kontener mieszkalny wykonany z płyt warstwowych jest uzupełniony ramą nośną wykonaną z wytrzymałego metalu. Konstrukcja nie podlega korozji i jest przeznaczona do zwiększonych obciążeń. Dzięki solidnej ramie, metalowe kontenery wyróżniają się trwałością i rozszerzonym zakresem użytkowania. Nie trzeba ograniczać się do budowy budynków na 1 piętrze i można spokojnie zamówić konstrukcje 2 i 3-piętrowe. Co jest często wykorzystywane w przypadku adaptacji kontenerów mieszkalnych całorocznych.

Zobacz również:

Kontener morski, jako wygodny i mobilny budynek modułowy

kontener morski używane

Wykonywanie domów mieszkalnych z kontenerów pomoże szybko rozwiązać problem tymczasowego zakwaterowania ludzi, a także zlikwidować problemy z zakwaterowaniem stałym. Kontenery mieszkaniowe, których cena jest dość przystępna, to dar niebios dla tych osób, które często się przeprowadzają i jednocześnie chcą mieszkać w swoim domu. Do stworzenia gotowego kontenera mieszkalnego najczęściej stosowana jest konstrukcja ze złączami na pióro i wpust. Są ognioodporne i przyjazne dla środowiska. Dlatego kontenery z płyt warstwowych nadają się do tworzenia biur i budynków mieszkalnych.

Podczas budowy ścian wykonywana jest dekoracja wewnętrzna i zewnętrzna budynku. Dopełnieniem każdego domu jest wnętrze wykonane z płyty wiórowej. Można go pozostawić do imitacji drewna, ozdobić tapetą lub pomalować w odpowiednim odcieniu. Taki budynek uda się przetransportować bez ograniczeń, ponieważ demontaż i montaż kontenera mieszkalnego jest prosty. Nie wpływa to na niezawodność konstrukcji, kupujący uzyskuje gwarancję na wiele lat. Ponadto oszczędza się nawet na kosztach transportu. Aby przewieźć dom kontenerowy o powierzchni do 100m 2 wystarczy jedna ciężarówka. Do transportu nie są wymagane żadne specjalne zezwolenia ani eskorta.

Related Posts