Jak układać płytki podłogowe drewnopodobne?

Jak układać płytki podłogowe drewnopodobne? Wygląd podłogi wpływa na atmosferę wnętrza. Może ona podnosić jego elegancję. Z płytkami imitującymi drewno jest przytulnie, naturalnie i wytwornie. Ta także praktyczny wybór. Warto mieć najważniejsze informacje dotyczące ich kładzenia, by zyskać piękną i modną podłogę.

Gdzie można kłaść płytki drewnopodobne podłogowe?

Płytki mogą się znaleźć na podłogach różnych pomieszczeń. Miejsce dla nich to nie tylko łazienka i kuchnia. Tam z reguły wybiera się płytki podłogowe, bo są odporne na wilgoć i łatwo utrzymuje się je w czystości https://ceramixplytki.pl/6-plytki-podlogowe. Drewnopodobne sprawią, że jest bardziej swojsko. Mogą też pomóc stworzyć klimat naturalności i wnętrza ekologicznego. Wybiera się także płytki imitujące drewno do salonu, sypialni czy do korytarza https://ceramixplytki.pl/9-plytki-zewnetrzne. Pokrywają powierzchnię schodów. Choć to imitacja drewna, to pod względem elegancji wnętrza nic się nie traci. Płytki także uważa się za elegancki materiał wykończeniowy. Są wytrzymałe, odporne na wodę, znakomite na ogrzewanie podłogowe. W wielu aspektach są lepsze niż drewno.

Wybierać je warto także na powierzchnie położone na zewnątrz budynku. By mieć drewno na tarasie czy balkonie, trzeba wybierać określone gatunki. Prócz tego niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Płytki drewnopodobne zewnętrzne pozwolą zyskać to samo, ale łatwiej. Nie są tak wymagające, jak drewno. Są bardziej wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne.

Kwestie estetyczne związane z kładzeniem płytek

Jak układać płytki podłogowe drewnopodobne?
Jak układać płytki podłogowe drewnopodobne?

Płytki pochodzące z jednej partii produkcyjnej powinny mieć ten sam kolor i odcień. Przed rozpoczęciem pracy najlepiej jednak to sprawdzić. Trzeba otworzyć opakowania. Jeśli są różnice, trzeba wymieszać płytki, zamiast brać je po kolei z opakowań. I tak kładzie się najpierw płytki drewnopodobne na sucho, więc nie jest to problemem. Układając je na podłodze, zwraca się uwagę na efekt ogólny. Dotyczy to koloru i wzoru podłogi. Można np. wybrać optymalne przesunięcie – większe lub mniejsze. Bo kładąc płytki o wzorze deski, wysuwa się trochę każdą kolejną. To tak samo, jak robi się z deskami.

W przypadku podłogi z desek i paneli ważne jest jej ułożenie w stosunku do okna. Kładziona jest prostopadle do okien, czyli równolegle do promieni słońca. Pięknie wtedy układają się one na posadzce. Podkreśla to urok drewna. Gdy wybiera się płytki podłogowe imitujące drewno, to trzeba kłaść je podobnie. Powierzchnia ma być taka jak drewniana, więc i pod tym aspektem. W pomieszczeniu okna mogą znajdować się przy różnych ścianach. Wtedy wybiera się to ważniejsze, do którego dobiera się ułożenie płytek czy desek. Gdy okien nie ma, to i nie ma tego problemu. Wtedy można myśleć o tym, jak poprawić proporcje wnętrza. Odpowiednio układając płytki imitujące deski, można poszerzyć wąską łazienkę.

Układanie płytek drewnopodobnych na podłodze

Zanim glazurnik zacznie kleić płytki, upewni się, że powierzchnia jest równa. Kładąc posadzkę samodzielnie, trzeba zrobić to samo. Drobne niedoskonałości wyrówna się klejem. Niekiedy jednak może być potrzebne wyrównanie podłogi zaprawą. Gdy powierzchnia się dobra, można ją zagruntować. Później nanosi się klej na podłogę i na płytki ceramiczne. Każdą kolejną przykleja się, pamiętając o zachowaniu odstępu. Nie obejdzie się bez krzyżyków, a także narzędzia do cięcia płytek. Między odstępem znajdzie się fuga. Warto wybrać ten sam kolor, jaki mają płytki albo ciemniejszy. Jeśli kładzie się płytki na ogrzewanie podłogowe, to trzeba wybrać fugę, która do tego się nadaje. Z płytkami ceramicznymi podłogowymi zapewniona jest duża efektywność cieplna instalacji. Jednak niewłaściwa fuga i nieodpowiedni klej mogłyby zaszkodzić, czyli pogorszyć efektywność cieplną.

Podłoga imitująca drewnianą – różne możliwości

Efekt pracy glazurnika lub własnej zależy od tego, jakie wybierze się płytki. Większość z nich to imitacje desek. Wzór ten dostępny jest w różnych kolorach – od białego poprzez brązy po niemal czarny. Patrząc na to, co można zyskać w ramach wyprzedaży płytek ceramicznych, znajdzie się i inne opcje. Można mieć na podłodze wzory znane z parkietów. Są imitacje tych najpopularniejszych, czyli jodełki i wzoru koszykowego.

Nie trzeba ograniczać się to tego, co jest dostępne w ramach kafelków drewnopodobnych. Każdy producent stara się urozmaicać swoją ofertę. Jednak chcąc mieć atrakcyjne mieszkanie, można użyć własnej wyobraźni i pomysłowości. Podłoga nie musi być z płytek jednego rodzaju. Wspaniale wygląda zestawienie imitacji drewna z innymi płytkami https://ceramixplytki.pl/. Ciemne drewnopodobne atrakcyjnie wyglądają, jak zestawi się je z szarością. Imitacje metalu i drewna to modne zestawienie. Można też pomyśleć o bardziej szlachetnym efekcie. To dobry pomysł na płytki do salonu. Łączy się drewnopodobne z tymi, które imitują kamień.

Przy układaniu podłogi imitującej deski lub parkiet jest kilka ważnych kwestii. Trzeba się zdecydować, gdzie ją położyć, i wybrać płytki. Można rozważyć, czy mieszać drewnopodobne z innymi. Koniecznie też trzeba poprawnie je położyć. Ważne są względy wizualne i praktyczne. To wymagająca podłoga, ale jedna z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

Related Posts