Jak zmierzyć dziecko do nosidła

Jak zmierzyć dziecko do nosidła – wielu rodziców, którzy lubią aktywny tryb życia i częste zwiedzanie, także z dzieckiem chętnie wybierają się na różnego rodzaju wędrówki. Do tego celu świetnie sprawdzają się nosidełka, w których można przetransportować dziecko. Nosidełka, które można nosić na klatce piersiowej oraz takie, które można nosić założone na plecach. Dla starszych oraz młodszych dzieci w różnych rozmiarach, stworzone z różnych materiałów. Stanowią ogromne ułatwienie, ponieważ rodzic, wkładając dziecko do nosidełka może mieć obie ręce wolne.

Komfortowe nosidełka dla rodzica oraz dla dziecka

Wielu rodziców jeszcze przed porodem kompletuje całą wyprawkę dla dziecka, które ma się pojawić na świecie. Jedni jeśli mają takie warunki tworzą od razu osobny pokój, odrębną przestrzeń dedykowaną dziecku, inni z kolei kupują kolejne elementy, które mogą się przydać podczas opieki nad dzieckiem, kiedy to pojawi się już na świecie. Ważnym elementem dnia codziennego zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica jest poruszanie się. Wielu rodziców preferuje poruszanie się bez wózka, dlatego też do tego celu świetnie sprawdzają się różnego rodzaju profesjonalnie przygotowane nosidełka dla niemowląt, w których można przetransportować dziecko. Piesze wycieczki, wyjazdy za miasto czy transport publiczny często wydają się dużym utrudnieniem, jeśli mamy przy sobie wózek. Natomiast wysokiej jakości, dobrze skonstruowane nosidełko turystyczne  może sprawdzić się do tego rodzaju celów doskonale. Nosidełko powinno być przede wszystkim komfortowe zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Odpowiednio wyprofilowane pod różne partie ciała. Dzięki temu podczas chodzenia z niemowlakiem w takim sprzęcie obie strony będą czuły się dobrze. Warto pamiętać jednak o tym, że nosidełko sprawdzi się dobrze, ale dopiero u kilkumiesięcznego dziecka. Nie należy zaraz po porodzie, w pierwszych jego dniach czy nawet tygodniach życia wkładać go do nosidełka.

Nosidełka dla dzieci od pierwszych dni życia

Jak zmierzyć dziecko do nosidła
Jak zmierzyć dziecko do nosidła

Na samym początku świetnym rozwiązaniem będą chusty. Tego rodzaju chusty od lat sprawdzały się wśród kobiet pracujących polach, na przykład w krajach afrykańskich. Kiedy kobiety szły w pole do pracy, a nie miał się kto zająć ich dziećmi, to właśnie takie chusty tworzyły nosidełka, do których wkładano dziecko. Takie nosidełka z chust mocowane był z przodu klatki piersiowej lub na plecach. Także dzisiaj chustowanie jest bardzo popularne w krajach zachodnich, a młode mamy chętnie korzystają z chust wykonanych z różnych materiałów. Jednak nauka wiązania chust zajmuje sporo czasu i poświęcenia energii na trenowanie konkretnych wiązań oraz dostosowywania, jak ciasno można zamotać dziecko w chustę, by z jednej strony nie wypadło z niej, a z drugiej, by nie dopuścić do zbyt mocnego ściśnięcia, które może powodować otarcia. Dlatego też wiele osób planujących piesze wędrówki czy spacery z dzieckiem, zamiast chusty wybiera specjalnie przygotowane nosidełko ergonomiczne.

Uniwersalne nosidełka, z których można korzystać nawet kilka lat, zanim dziecko wyrośnie

Na rynku znajdziemy szereg różnych modeli, które sprawdzą się u różnych osób. Bezpieczne nosidełko dla niemowlaka można zakupić zarówno na plecy, jak i na brzuch. Tutaj wielu producentów stawia na uniwersalizm, produkując nosidełka, które z powodzeniem można zakładać zarówno w formie plecaka, jak i przedniego nosidełka. Nosidełka dla dziecka sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie będziemy w stanie zabrać ze sobą wózka lub przewóz go będzie nieopłacalny. Warto pamiętać również o tym, że nosidełka mają różne wielkości i są przystosowane do dzieci o różnej wielkości. Wielu producentów wychodząc z rozbudowaną ofertą do konsumentów decyduje się na wyprodukowanie nosidełek uniwersalnych także pod względem dostosowania do wielkości dziecka. To znaczy, że zmieszczą się do niego dzieci, które liczą sobie kilka miesięcy, ale także te, które mają już ponad rok.

Jak zmierzyć dziecko, zanim dokonamy zakupu odpowiedniego nosidełka

Mierzenie odpowiedniego nosidełka pod wymiary dziecka może odbyć się w profesjonalnym sklepie. Wówczas umawiamy się na wizytę i na miejscu specjalista pokazuje nam różne opcje, które mogą nas zainteresować. Jednak nie jest to obowiązkowe i wielu rodziców przychodzi do sklepu, kupując nosidełko z półki bez pomiarów. Warto jednak przed wyjściem zmierzyć naszego malucha, dzięki temu oznaczenia od producenta na etykietach pomogą nam dobrać właściwe nosidełka. Również na rynku znajdziemy nosidełko dla starszych dzieci. Maluchy, które zaczynają już swobodnie chodzić na długich trasach mogą nie dawać rady. Dlatego też dla rodziców, którzy są aktywnie lubią wybierać się na spacery lub na szlaki górskie, taka właśnie opcja może przypaść do gustu. Nosidełka i chusty w ostatnich latach stały się bardzo popularne i dzisiaj robiąc wyprawkę dla dziecka, dla wielu osób zakup tego rodzaju produktów jest koniecznością.

Related Posts