Kontrola dostępu

Wdrożenie skutecznego systemu kontroli dostępu wymaga zbierania i przetwarzania informacji w czasie rzeczywistym oraz przyznawania dostępu, jeśli dana osoba jest uprawniona do jego otrzymywania. Nasza firma oferuje szeroką gamę czytników i systemów kontroli dostępu specjalnie zaprojektowanych do ich przeznaczenia. Dziś system kontroli dostępem jest integralnym elementem infrastruktury nowoczesnego biura, podobnie jak system klimatyzacji czy elektroniczny system zarządzania dokumentami. Ponadto system kontroli dostępu jest niemal obowiązkowym elementem wielu złożonych systemów bezpieczeństwa.

Kontrola dostępu w przedsiębiorstwach

W ciągu ostatnich kilku lat systemy kontroli dostępu stały się nieodzownym środkiem ochrony i zarządzania przedsiębiorstwem. Obecnie programiści z naszej firmy oferują coraz więcej opcji kontroli dostępu. Klienci wybierają system w oparciu o swoje potrzeby i listę zadań do rozwiązania, wybór tej innej platformy, na podstawie której zostanie wdrożony. O bezpieczeństwie technologii decyduje jej odporność na włamanie/przechwycenie i podmianę danych identyfikacyjnych podczas przesyłania informacji kanałem radiowym, klonowanie, nieautoryzowany dostęp do danych identyfikacyjnych.

Jeśli cenicie sobie Państwo bezpieczeństwo, instalacja systemu kontroli dostępu w biurze jest koniecznością. Jest on tym, co pozwoli upoważnionym osobom wejść i nie przepuścić osób postronnych. Nawet w firmie można nie chcieć, aby wszyscy pracownicy mieli dostęp do głównego biura. Kontrola dostępu to najlepszy sposób, aby tylko zaufani pracownicy mieli dostęp do wrażliwych obszarów danego obiektu.

Czy system kontroli dostępu zapewnia bezpieczeństwo majątku materialnego?

System kontroli dostępem to zestaw sprzętu i oprogramowania zaprojektowany do ograniczania i rejestrowania dostępu osób, pojazdów i innych obiektów, budynku, strefy i terytorium.
Jak wynika z tej definicji, kontrola dostępu realizuje dwa główne zadania:

  • Ograniczenie dostępu – uniemożliwienie niepożądanym osobom wejścia do chronionego obszaru i obiektu.
  • Rejestracja dostępu – rozpoznanie osoby uzyskującej dostęp i ustalenie czasu przyznania dostępu

Wybór typu karty dostępu powinien być dokonany na podstawie priorytetu tej lub innej funkcji systemu. Ograniczenie dostępu oznacza, że system będzie chronić obiekt przed nieuprawnionym dostępem, a także bezpieczeństwo wartości materialnych i intelektualnych za pomocą jego komponentów lub części, z których główne to:

  • Kontroler.
  • Czytelnik.
  • Karta dostępu.
  • Oprogramowanie.

Jak wiadomo, o niezawodności każdego systemu, w tym kontroli, decyduje niezawodność jego najsłabszego elementu. Dlatego wszystkie wymienione komponenty muszą mieć jednakowy poziom niezawodności i w równym stopniu zapewniać bezpieczeństwo obiektu. Jeżeli niezawodność któregokolwiek z elementów systemu jest znacznie niższa niż pozostałych, to poziom niezawodności całego systemu będzie determinowany przez poziom niezawodności tego słabego elementu. Najmniej niezawodny element to karty inteligentne.

Zobacz więcej:

Niezawodna technologia kartowa w kontroli dostępu

systemy zabezpieczeń technicznychW obecnych czasach podstawowym środkiem do uzyskania dostępu na teren chroniony zamiast klucza jest fizyczna lub wirtualna karta dostępu. Aby racjonalnie oczekiwać od technologii kartowej zapewnienia bezpieczeństwa aktywów materialnych, karty dostępu stosowane w systemie muszą charakteryzować się tak samo wysokim poziomem niezawodności jak pozostałe elementy systemu. W tym celu w systemach kontroli dostępu konieczne jest zastosowanie kart, których skopiowanie jest niemożliwe lub trudne technicznie. A takie karty są dzisiaj powszechnie znane. Najbardziej odpowiednią opcją do zastosowania autoryzacji jest karta Master-Token. Kontrola systemu dostępu to karty: GAM, karty SAM oraz IAM. Obszarem zastosowania technologii kartowej są: firmy prywatne, hotele, instytucje rządowe, domy studenckie.

Dlaczego warto kupić u nas system kontroli dostępu?

Koszt systemu kontroli dostępu będzie zależał od jego konstrukcji, materiału wykonania, funkcjonalności i parametrów technicznych. Utrzymujemy przystępne ceny, aby każdy mógł zakupić profesjonalne systemy, polecane przez nasza firmę. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dokładną ceną systemu kontroli dostępu, prosimy zadzwonić pod numer telefonu kontaktowego. Nasi eksperci, udzielą szczegółowych informacji i pomogą podjąć właściwą decyzję.

Jeśli chodzi o kontrolę dostępu, nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Każda firma musi wybrać system, który spełni jej unikalne potrzeby i wymagania. Jeśli szukacie Państwo prostoty i elastyczności, dyskretna kontrola dostępu może być dobrym rozwiązaniem. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, najlepszym wyborem jest system kontroli dostępu oparty na czytnikach RSW i RLS oraz kartach inteligentnych.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kontroli dostępu zostanie wybrany, nasza firma podejmie się dostarczenia wysokiej jakości urządzeń. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w systemach kontroli dostępu dla firm. Jeśli ważna jest dla funkcjonalność, prostota i niezawodność, zalecamy współpracę z profesjonalistami z naszej firmy.

Related Posts