Koronkowa sukienka – idealna kreacja na wiele okazji

Koronkowa sukienka – idealna kreacja na wiele okazji – większość z nas lubi od czasu do czasu wybrać się na imprezę, gdzie w radosnym gronie można na chwilę oderwać się od codziennych spraw, wyszaleć, wyszumieć i wytańczyć. Jednak często przed wyjściem z domu pojawia się ten sam problem: w co by się tu ubrać?

Większość części naszej garderoby, którą nosimy na co dzień do pracy czy na uczelnię nie wydaje się wystarczająco atrakcyjna ani odświętna, by założyć ją na imprezę. Chcemy się w końcu od tej codzienności uwolnić, wyglądać zjawiskowo, na co nie mamy zazwyczaj czasu w zgiełku i pośpiechu pomiędzy domem a pracą. Dobrze jest więc mieć w szafie kilka sukienek, które będziemy mogły wyciągnąć w przypadku takich okoliczności. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest koronkowa sukienka, która sprawdzi się nie tylko na imprezę z przyjaciółmi, ale będziemy mogły też jej użyć na przykład na randkę albo imprezę rodzinną. W poniższym artykule zaprezentujemy kilka wskazówek dotyczących tego, jakie kreacje z jakimi dodatkami najlepiej sprawdzą się w jakich okolicznościach.

Wyjście do baru – krótka sukienka koronkowa

sukienki koronkowe

Jeżeli wybierasz się na nocne wyjście z przyjaciółmi do baru, spróbuj jednego z najbardziej klasycznych rozwiązań, czyli krótkiej, koronkowej sukienki, najlepiej z obcisłym dołem. Jest seksowna i dobrze wpisze się w stylistykę barów. Jednocześnie jednak będziesz wyglądać elegancko i kobieco. Pomyśl o tym, żeby dobrać do tego mocniejszy makijaż, szczególnie jeśli zdecydujesz się na ciemny kolor. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzi się oczywiście czarny. Jeśli zastanawiasz się co zrobić z włosami, podpowiemy, że do koronkowych sukienek najlepiej pasują gładko zaczesane, upięte fryzury. Koronka bowiem przyciąga uwagę, jeśli więc zakryjesz dodatkowo swoją twarz rozpuszczonymi, nieuładzonymi włosami, twoja twarz stanie się kompletnie niewidoczna. Lepiej więc upnij włosy w kok, ewentualnie wypuszczając pojedyncze kosmyki.

Bal sylwestrowy lub studniówka – długa koronkowa sukienka

Na tak elegancką okazję jaką jest bal sylwestrowy czy maturalny będziesz potrzebowała specjalnej kreacji. W tych sytuacjach najlepiej sprawdzą się długie sukienki koronkowe, najlepiej aż do ziemi. Najlepiej wybrać luźny dół, który zapewni nam swobodę ruchów, chcemy przecież dobrze się bawić, a nie martwić nieustannie, że sukienka nam się rozpruje. Długie, obcisłe koronkowe sukienki wyglądają pięknie, ale niestety często można w nich stawiać tylko małe kroki i nadają się głównie do tego, żeby stać na czerwonym dywanie i uśmiechać się do zdjęć. Jeśli chcemy naprawdę dobrze się bawić, mogą się nie sprawdzić. Do długiej koronkowej sukienki z luźnym dołem pięknie wyglądają długie, ewentualnie półdługie, koronkowe rękawy i odkryte plecy. Jest to już rozwiązanie bardzo eleganckie, także jeśli bal, na który się wybieramy odbędzie się w wiejskiej remizie, możemy zastanowić się dwa razy, zanim zdecydujemy się na aż tak szykowną kreację. Jeśli spodziewamy się, że będzie gorąco, zawsze możemy też wybrać długą koronkową sukienkę bez ramion. Ładnym akcentem przy takich rozwiązaniach jest pokryty prześwitującą koronką dekolt.

Romantyczna randka w koronkowej sukience

Koronkowa sukienka – idealna kreacja na wiele okazji
Koronkowa sukienka – idealna kreacja na wiele okazji

Nie ma chyba bardziej odpowiedniej okazji do założenia wdzięcznej, dziewczęcej koronkowej sukienki niż wyjście na randkę. Jest to okazja, podczas chcemy zrobić najlepsze wrażenie, jakie tylko możemy. Koronkowa sukienka sprawdzi się idealnie, ponieważ jest jednocześnie elegancka i seksowna. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy założymy koronkową sukienkę z prześwitującymi elementami. To wdzięczny i niezwykle stylowy sposób na to, żeby wyglądać kusząco. Dana część ciała nie jest przecież wcale odkryta. Jednak równocześnie pokazuje wystarczająco dużo, by pobudzić męską wyobraźnię. Jeżeli masz ciemniejsze włosy, pomyśl o wyborze koronkowej sukienki w bordowym kolorze – jest on bardzo zmysłowy i romantyczny. Doskonale będzie komponował się z bordową szminką na ustach. Jeżeli masz jasne włosy, możesz rozważyć ubranie koronkowej sukienki w kolorze beżowym albo kawy z mlekiem. Podkreśli on Twoją delikatną urodę. Wtedy postaw na delikatny, naturalny makijaż. Takie połączenie sprawi, że facet długo o tobie nie zapomni.

Jak dbać o koronkową sukienkę

Jeżeli chcesz, żeby koronkowa sukienka towarzyszyła ci długo i żebyś mogła wielokrotnie ubierać ją przy okazji różnych ważnych wydarzeń, zadbaj o nią. Koronka jest materiałem szczególnie delikatnym, dlatego żeby twoja koronkowa sukienka wyglądała elegancko i schludnie powinnaś zwracać szczególną uwagę na to, w jakich warunkach ją pierzesz. Odpowiednie instrukcje powinnaś znaleźć na metce twojej sukienki, jednak zasada im delikatniejsze pranie tym lepiej, pozostaje ta sama niezależnie od producenta twojej koronkowej sukienki. Zwróć też uwagę na to, co wkładasz do pralki razem z koronkową sukienką. To bardzo ważne, bo ze względu na niegładką teksturę nietrudno, by coś się zahaczyło i wyrządziło szkody. Rozprutą koronkę bardzo trudno zszyć.

Related Posts