Ortodonta Wrocław

Gabinet ortodontyczny we Wrocławiu świadczy pełen zakres usług z zakresu ortodoncji. Przeprowadzamy skuteczną eliminacja różnych deformacji wynikających z utraty zębów, zmian związanych z wiekiem oraz chorób przyzębia. Ortodonta wykorzystuje w swojej praktyce najnowsze techniki eliminowania większości anomalii wyrostka zębodołowego. Kompleksową diagnostykę prowadzamy na specjalistycznym sprzęcie, co pozwala na szczegółową analizę zdjęć i RTG z indywidualnym doborem aparatów ortodontycznych.

Wizyta u ortodonty we Wrocławiu – na czym polega?

Ortodonta z Wrocławia to specjalista, który przy wstępnym badaniu przeprowadza:

 • Dokładne rozpoznanie, w tym oględziny i prześwietlenie, ustala potrzebę i motywację do leczenia
 • Zbiera dane na temat stanu zdrowia ogólnego i jamy ustnej.
 • Wykonuje odlewy diagnostyczne i modele szczęk, przeprowadza ich obliczenia w celu uzyskania pełnego i wiarygodnego obrazu.
 • Opracowuje najlepszy plan leczenia ortodontycznego.

Leczenie ortodontyczne ma na celu skorygowanie nieprawidłowego położenia poszczególnych zębów, anomalii w kształcie łuków zębowych, wad zgryzu, stworzenie pięknego i harmonijnego uśmiechu dorosłych i dzieci przy użyciu różnych urządzeń i aparatów ortodontycznych. Ortodonta we Wrocławiu pomaga wybrać najlepszy aparat ortodontyczny dla Twojego przypadku. Stosuje w swojej praktyce wszystkie rodzaje aparatów ortodontycznych. Jeżeli zostaną stwierdzone zmiany próchnicze na zębach lub stan zapalny dziąseł, zostaną one usunięte przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

Wskazania do konsultacji z ortodontą we Wrocławiu Ortodonta Wrocław

Problemy ortodontyczne pojawiają się w wyniku nieprawidłowego rozwoju uzębienia, dlatego bardzo ważna jest identyfikacja procesów, które niekorzystnie wpłynęły na jego powstawanie oraz czynniki dziedziczne. Mogą to być choroby wieku młodzieńczego, choroby ogólne, urazy, wczesna utrata zębów mlecznych, dziedziczność. Obowiązkowa jest wizyta u ortodonty w wieku wczesnoszkolnym, w okresie aktywnego wzrostu, pozwala w porę wykryć problemy, zdiagnozować i skorygować je w odpowiednim czasie.
Zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu ortodontycznego we Wrocławiu

Jeżeli borykasz się z poniższymi problemami stomatologicznymi zapisz się na wizytę do naszego ortodonty we Wrocławiu:

 • Nieprawidłowości uzębienia, skrzywienia i deformacje zębów.
 • Zgryz odwrotny.
 • Problemy z zamykaniem ust.
 • Utrata zębów.
 • Odpryski i pęknięcia.
 • Szczeliny między zębami.
 • Oddychanie tylko przez nos.

Oferta aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

Klasyczna metoda korekcji zgryzu została znacznie unowocześniona na przestrzeni lat swojego istnienia, ale jej zasada pozostała niezmieniona. Nasz ortodonta we Wrocławiu nakłada na zęby złożony system, starannie wykonany według indywidualnego modelu dla każdego pacjenta. Wywiera stabilny, długotrwały nacisk na każdy ząb pod określonym kątem, co pozwala na przyjęcie normalnej, naturalnej, fizjologicznej pozycji. Oferujemy kilka popularnych wariantów aparatów ortodontycznych: metalowe, ceramiczne, kryształowe. Bardziej tradycyjne aparaty są mocowane na zewnątrz zębów. Jednak dzisiaj aktywnie wykorzystywane są również modele, które mocowane są na wewnętrznej, powierzchni zębów, pozostając niewidoczne z zewnątrz.

Rodzaje aparatów w naszym gabinecie ortodontycznym we Wrocławiu

 • Aparaty metalowe to tradycyjne aparaty ortodontyczne, wykonane ze stopu stalowo-tytanowego, trwałe, odporne na odkształcenia, miniaturowe, ekonomiczne.
 • Aparaty estetyczne – klasyczne aparaty ceramiczne lub kryształowe wykonane z krystalicznego tlenku glinu, odporne na przebarwienia, antyalergiczne, przezroczyste materiały oraz opływowe kształty sprawiają, że są prawie niewidoczne na zębach i wygodne w noszeniu.
 • Aparaty samoligaturujące – ewolucja w ortodoncji. Posiadając niskie tarcie (łuki w rowku), stwarzają możliwość płynnego, naturalnego ruchu zębów, możliwie komfortowego i bezbolesnego, wysoce efektywnego i higienicznego. Aparaty ceramiczne samoligaturujące zapewniają świetną estetykę. Inni mogą nawet nie zauważyć, że nosisz aparat ortodontyczny. Polecany dla pacjentów w każdym wieku.
 • Aparaty lingwalne – aparaty najbardziej estetyczne, zakładane na wewnętrzną powierzchnię zębów, całkowicie niewidoczne, ultracienka konstrukcja znacznie skraca czas adaptacji do nich, samoligaturująca zasada działania przyspiesza proces leczenia.

Przebieg leczenia ortodontycznego we Wrocławiu trwa od półtora roku do dwóch lat, podczas których musisz zgłaszać się na regularne wizyty w celu monitorowania zmian na wszystkich etapach. Pod koniec leczenia obowiązkową procedurą jest utrwalenie wyniku. Zakładany jest pleciony drut okrągły lub płaski, który mocuje się na tylnej powierzchni przednich zębów górnej i dolnej szczęki podczas zdejmowania aparatu.

Obecnie zasady estetyki stają się priorytetem w leczeniu ortodontycznym dorosłych i dzieci. Usprawnianie aparatów przedsionkowych, językowych, pozwala nam na jak najbardziej komfortową korekcję ortodontyczną i mniej zauważalną dla innych. Współczesna ortodoncja wykorzystuje najskuteczniejsze metody wyrównania zębów i korekcji zgryzu. Pamiętaj, że ortodonta z Wrocławia to najwyższej klasy specjalista w swojej dziedzinie, prawdziwy profesjonalista z doświadczeniem, który zapewnia swoim pacjentom wysoki poziom opieki ortodontycznej.

Related Posts