Sklep z bielizną

Decydując się na otwarcie salonu, musimy poważnie zastanowić się nad jego wizerunkiem, bowiem jest to najważniejszy element marketingu. Sklep z bielizną musi być zaprojektowany w taki sposób, aby zachęcał klienta do odwiedzenia go, oraz powodował wzrost sprzedaży, a co za tym idzie zysków. Dobra aranżacja wnętrza spowoduje nie tylko, że przyciągniemy więcej klientów, ale także, że klienci będą chętnie wracać.

Najlepiej już na samym początku przemyśleć, to jak chcemy zaaranżować nasz sklep z bielizną, warto jest skonsultować to także z osobą która jest odpowiedzialna za zakup towarów. Planowanie i inwestowanie to najtrudniejszy krok w zakładaniu własnej działalności, ale jest do przejścia. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o nasze pieniądze i o to byśmy zarobili ich jak najwięcej, ale nie możemy robić tego za wszelką cenę, klient powinien być dla nas równie ważny, co cyferki na naszym koncie. Nie ma nic złego w tym, że zależy nam na jak największych zyskach ale musimy od początku wiedzieć jakie mamy cele i jak chcemy je osiągnąć. Warto przemyśleć to jakimi markami chcemy dysponować oraz w jakiej ilości. Zakładamy że celem naszego sklepu z bielizną jest pokazanie naszych produktów w jak najlepszym świetle. Dobrą opcją jest zatrudnienie specjalisty, który zajmuje się aranżacją wnętrz sklepowych. To inwestycja która szybko się zwróci. Badania psychologiczne dowodzą że ludzie lubią doświadczać nowych nieznanych im doznań, dlatego im bardziej oryginalny będzie nasz pomysł na zaaranżowanie wnętrza sklepu z bielizną, tym większe nasze szanse na wybicie się z pośród tłumu.

Bielizna na różne okazjeNatomiast badania przeprowadzone przez naukowców dowiodły że 90 procent z nas idąc do sklepu kupuje oczami, w związku z tym jeżeli zwrócimy uwagę na drobne, ale ważne szczegóły i detale, w szczególności witryny sklepowej sądzę, że nasz sklep z bielizną modelującą ma duże szansę na odniesienie sukcesu. Pamiętajmy że jeśli chcemy zachęcić klientów do odwiedzenia naszego sklepu z bielizną, musimy zaprojektować go zgodnie z pewnymi zasadami funkcjonalności. W internecie roi się od artykułów na temat, naciągania przez sklepy klientów na kupienie towaru którego tak naprawdę wcale nie potrzebują, poprzez odpowiednie zatowarowanie go. Nie mnie osądzać czy to dobra metoda czy zła, niemniej jednak sprowadza się to do tego, o czym mówię, a mianowicie do tego jaki wpływ aranżacja sklepu ma na nasze przyszłe zyski.

Jeżeli chcemy przebić się przez konkurencję ze strony międzynarodowych koncernów otwierających w naszych miastach na potęgę kolejne sklepy z bielizną, musimy wykazać się niemałą oryginalnością i kreatywnością. Naszym motywem przewodnim powinno być to, że nasz sklep z bielizną ma się wyróżniać spośród obecnych już na rynku marek. Wystarczy trochę wyobraźni, trochę funduszy i naprawdę możemy osiągnąć uprawniony sukces. Raczej nikt z nas nie decyduję się na otwarcie własnej działalności gospodarczej nie posiadając odpowiedniego wkładu finansowego na start.

Ważna jest również lokalizacja w której zamierzamy otworzyć swój własny sklep z bielizną, warto rozeznać się w temacie gdzie ludzie najchętniej udają się na zakupy w naszym mieście i na podstawie tego oszacować na jaki ruch dzienny możemy liczyć. Najlepszym pomysłem jest otwarcie sklepu z bielizną na rynku lub w dużej galerii handlowej. Bo jak wie raczej każdy z nas obroty działalności muszą być odpowiednio wysokie aby zaczęły przynosić czysty zysk.  Polecam miejsca, które cechują się odpowiednim otoczeniem dla wszystkich grup społecznych czyli są zlokalizowane w sąsiedztwie nowoczesnych osiedli lub innych sklepów oraz są dobrze skomunikowane. Dobrą lokalizacją może być również pasaż handlowy oraz wszelkiego rodzaju budynki położone wzdłuż dużych ulic.

Sklep z bielizną
Sklep z bielizną

Sklep z bielizną jest o tyle dobrym pomysłem, że sezon na niego trwa przez cały rok i każdy moment jest dobry na otwarcie takiego sklepu, ponieważ zapotrzebowanie na na bieliznę było zawsze i będzie. Warto też zastanowić się jaki jest profil naszego sklepu z bielizną i jaka jest jego grupa docelowa, czyli target do którego będziemy kierowali swoją ofertę. Ostatnio na jednej ze strony w internecie przeczytałam że w Polsce brakuje sklepów z pełną rozmiarówką biustonoszy przez to wiele kobiet czuję się sfrustrowanych. Jeżeli dotrzemy do tej grupy, która jest tak często pomijana w społeczeństwie to możemy osiągnąć sukces.

Klientki będą chętniej odwiedzały nasz sklep, jeżeli odpowiednio dobierzemy sprzedawany w nim asortyment. Dobierając towar dostępny w naszym sklepie z bielizną powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Najważniejszą zasadą jest określić wyżej wspomnianą grupę docelową i pod nią dobierać towar. Zakładając że chcemy dotrzeć do kobiet w wieku od 20 do 35 lat towar będzie musiał być zarówno elegancki seksowny jaki modny. Przy założeniu, że mielibyśmy dotrzeć do kobiet w wieku od 50 do 70 lat ten towar będzie musiał już być inny. Warto przejrzeć również i przeanalizować oferty film z którymi konkuruje nasz sklep z bielizną, ponieważ nie warto powielać asortymentu. Pamiętajmy że bardzo istotne jest to by być oryginalnym i swoją ofertą wyróżniać się na rynku.

Related Posts