Stoisko handlowe – jaki biznes najlepszy?

Stoisko handlowe – jaki biznes najlepszy? Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnego biznesu. Możliwości jest całkiem sporo i warto dobrze się nad nimi zastanowić, zanim się na coś zdecydujemy. Jedną z opcji godnych uwagi jest bez wątpienia stoisko wyspa w galerii handlowej.

Stoiska handlowe wyspy są ulokowane z reguły na każdym piętrze takiej galerii. Co ciekawe, zazwyczaj znajduje się ich kilka na każdym piętrze. Zanim zdecydujemy się na założenie takiej wyspy, dobrze byłoby zastanowić się nad tym, co właściwie chcemy sprzedawać. Na szczęście, interesujących opcji jest całkiem sporo. 

Stoisko z kawą i herbatą

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia stoiska handlowe, na których sprzedawana jest kawa oraz herbata. Nie ma się temu co dziwić, bo miłośników tych popularnych trunków zdecydowanie nie brakuje. Są wśród nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Otwierając stoisko z kawą i herbatą, warto postarać się o jak najlepszej jakości susze oraz ziarna. Jeżeli sprzedajemy herbatę, dobrze mieć kilka jej rodzajów. Podobnie rzecz ma się z kawą. Co więcej, możemy sprzedawać zarówno kawę, jak i herbatę, jak i zdecydować się na sprzedaż jednego z tych produktów. Wybór zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się różne ekologiczne herbaty oraz kawy. Warto byłoby więc zastanowić się nad herbatą czarną z dodatkiem aromatycznych, organicznych ziół czy nad kawą pochodzącą z certyfikowanych upraw. Ważne, aby zarówno kawa, jak i herbata posiadały przyjemny i głęboki aromat. W przeciwnym bowiem razie ciężko nam będzie zadowolić klienta. Dobrze jest zakupić także ładny i praktyczny stolik ekspozycyjny, dzięki któremu możliwe będzie wyeksponowanie oferowanych przez nas towarów. Cena powinna być proporcjonalna do jakości. Za wysoką jakość trzeba zaś sporo zapłacić i większość klientów się z tym liczy. Zbyt wygórowane ceny mogą jednak odstraszyć ludzi od naszego stoiska. 

A może perfumy?

Stoisko handlowe - jaki biznes najlepszy?
Stoisko handlowe – jaki biznes najlepszy?

Stoły ekspozycyjne przydadzą się nam także wówczas, gdy chcemy sprzedawać perfumy. Sprzedaż perfum jest bardzo dobrym pomysłem, bo każdy z nas lubi otaczać się atrakcyjnymi zapachami. Nie sposób nie zauważyć, że perfumy, zarówno męskie jak i damskie powinny być wysokiej jakości. Zapach musi utrzymywać się długo. Każdy klient może mieć inny gust, wiadomo. Nie należy jednak zapominać o tym, że tandetne zapachy mało komu się podobają. Warto więc unikać tanich, duszących woni w naszym punkcie sprzedażowym. Ważne jest także to, aby wybór perfum był pokaźny. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się pozyskać klientów. Nie sposób nie zauważyć, że perfumy wymagają przetestowania. Nikt nie chce zakupić przysłowiowego kota w worku. Przydatne będą więc testery. Dobrze byłoby zadbać także o butelki o różnych pojemnościach. Wówczas każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Warto także pamiętać, że najchętniej kupowane perfumy to te w sprayu. Design buteleczki, w których znajdują się perfumy również jest niezwykle istotny. Nie ma się temu co dziwić, bo każdy chce, aby butelka była ozdobą jego toaletki. Warto więc zwracać uwagę na to, w jaki sposób dobieramy perfumy, które będziemy sprzedawać na swojej wyspie. 

O czym pamiętać prowadząc własny punkt handlowy?

Decydując się na prowadzenie wyspy w galerii handlowej trzeba bez wątpienia zastanowić się nad tym, co takiego chcemy sprzedawać. Na tym jednak nie koniec. Warto byłoby również przemyśleć to, jak będzie wyglądało nasze stoisko. Jeżeli mamy pozyskać klientów, towary muszą być jak najwyższej jakości, wiadomo. Nie zawsze jednak zastanawiamy się nad tym, jak ma wyglądać nasza wyspa. Tymczasem, aby przyciągała oczy klientów, powinna być wyrazista. Jeśli będziemy sprzedawać ciastka, postarajmy się utrzymać wyspę w pastelowej kolorystyce. Jeśli chcemy sprzedawać perfumy, pastele również będą dobrym rozwiązaniem. Ważny jest także kształt wyspy. Możemy zdecydować się zarówno na nowoczesne, jak i na bardziej tradycyjne rozwiązania. Wybór zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji oraz od tego, co będziemy sprzedawać. W dobie pandemii, na wyspie na pewno przyda się nam stojak do dezynfekcji rąk. Stojak do dezynfekcji bezdotykowy może być bardzo trafionym wyborem. Należy także pamiętać o tym, że koszty wynajęcia wyspy w galerii handlowej są dość spore. Dobrze byłoby się z tym liczyć. Im większa galeria i miasto, w którym się ona znajduje, tym zazwyczaj wyższa cena za wynajem wyspy. Jeżeli zależy nam na najbardziej atrakcyjnej ofercie, warto przejrzeć różne z nich. Być może w tym samym mieście jest jakaś mniejsza galeria, w której koszty wynajęcia wyspy będą mniejsze. Trzeba jednak liczyć się z tym, że małe galerie handlowe nie są tak często odwiedzane przez gości jak te duże. Wynajęcie wyspy handlowej w dużej galerii nadal pozostaje więc dość dobrym pomysłem. Dobrze byłoby także uzbroić się w cierpliwość. Nie od razu pozyskamy klientów. Trzeba będzie poczekać, aż wyrobimy sobie renomę. Jeżeli nasze produkty będą wysokiej jakości, klienci na pewno się znajdą. 

Related Posts