Studio tatuażu

Studio tatuażu i tatuaże przechodzą obecnie czasy swojej świetności. Nie są już tematem tabu, stały się akceptowalne w miejscach pracy, nie dziwią osób starszych. Ponieważ tatuaż robimy sobie na całe życie, wybór dobrego studia tatuażu jest niezwykle istotny.

Tatuaże Warszawa
Tatuaże Warszawa luckyseven.pl

Jeżeli chcemy, aby nasz tatuaż zapierał dech w piersiach, był zrobiony profesjonalnie, w sterylnych warunkach – warto przeczytać poniższy artykuł. Zostaną zawarte w nim między innymi informacje mówiące o tym, jak rozpoznać naprawdę dobre studio tatuażu. W dużych miastach studiów tatuażu jest naprawdę dużo. Nic dziwnego więc, że niejednej osobie ciężko jest się zdecydować, w którym z nich zrobić upragniony tatuaż. Problemy z takimi miejscami są z reguły w małych miasteczkach, gdzie taki salon jest jeden lub dwa. Przed udaniem się do niego warto poczytać opinie i zebrać informacje, a jeżeli okaże się, że miejsce to nie jest godne polecenia, warto udać się na zrobienie tatuażu w https://www.luckyseven.pl/ do większego miasta. Pierwszą zasadą, którą warto kierować się, przy wyborze studia tatuażu jest cena.

Ponieważ tatuaż jest naszą wizytówką na całe życie, nie warto na nim oszczędzać. Jeżeli w danym momencie nie stać nas na tatuaż, odłóżmy jego zrobienie na inny termin. Najgorszą rzeczą z możliwych jest wydanie na niego małych pieniędzy, a następnie „wybielanie” go, usuwanie tatuażu laserem, dokonywanie zabiegów maskujących. Tego typu działania, mogą nawet kilkakrotnie podbić wyjściową cenę tatuażu. Oczywiście są też bolesne, a tego bólu możemy sobie zaoszczędzić, wybierając dobre studio tatuażu. Do kwestii związanych z poprawianiem tatuaży dochodzi także niepotrzebny stres i obawa przed ewentualnym wytatuowaniem innych części ciała.

W jaki sposób studia tatuażu rozliczają się za swoją pracę?

Robią to albo za konkretny projekt (dotyczy z reguły małych i mniej skomplikowanych wzorów), albo za sesję całodzienną (jeżeli tatuaż jest skomplikowany i wymaga dużo pracy artysty). Jeżeli chodzi o sesję, to ceny za nią zaczynają się od tysiąca złotych w górę. Jeżeli otrzymamy ofertę zrobienia skomplikowanego tatuażu w niższej cenie, dobrze jest zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy.

Przy wyborze studia tatuażu, warto zwrócić uwagę na terminy. W obleganych i polecanych salonach wolne miejsca mogą być naprawdę odległe. Do najlepszych osób oferujących tego typu usługi, możemy czekać nawet dwa lata! Nie ma się co dziwić, gdyż tutaj panuje taka sama zasada, jak we wszelkich innych usługach – jeżeli ktoś wykonuje naprawdę dobrą pracę, z jego usług korzysta wiele osób, a zatem ustawiają się oni w kolejki. Tutaj, tak samo, jak przy kwestii ceny, powinien wzbudzić naszą czujność fakt, że ktoś może zrobić nam tatuaż jutro. Po takiej sesji bardzo często dochodzi do wymienionych wyżej zabiegów usuwania wzorów, czy „wybielania” naskórka. Na szczęście we współczesnych czasach mamy do dyspozycji internet. Tak naprawdę może on się okazać niezbędny, przy szukaniu idealnego studia tatuażu. Fora internetowe, grupy zrzeszające fanów tatuaż, strony internetowe – mogą nam powiedzieć bardzo wiele. Możemy być pewni, że jeżeli ktoś został skrzywdzony przez pseudo-artystę, na pewno nie omieszka umieścić informację o tym w internecie. Ponadto, w internecie zobaczyć możemy prace artysty, do którego chcemy się udać (należy upewnić się, że dane prace faktycznie wyszły spod jego ręki, gdyż wiele osób ulepsza projekty za pomocą programów graficznych). Z wielką pomocą przychodzą nam także grupy na portalach społecznościach, na których znaleźć można tysiące osób z różnych miast, mające za sobą różne doświadczenia z salonami tatuażu.

Najważniejsza zasada to odpowiednia higiena

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Jedną z podstawowych zasad, które powinny być zachowane podczas robienia tatuażu, jest oczywiście higiena. Każdy z pewnością słyszał o różnych zakażeniach, które mogą się pojawić, jeżeli nie będzie ona przestrzegana w prawidłowy sposób. Jeżeli w salonie tatuażu, z którego usług chcemy skorzystać, zauważymy kurz i brud, powinniśmy uciekać jak najszybciej. Obowiązkiem tatuatora, jest przed każdą pracą sterylizować sprzęt, którego używał. Ponadto, przy kliencie musi nałożyć nową parę rękawiczek oraz otworzyć igły. Nigdy nie decydujmy się na tatuaż, jeżeli wyżej wymieniony sprzęt jest już wcześniej przygotowany, gdyż nie wiemy, jaka jest jego historia.

W dobrych studiach tatuażu https://www.akukuwyszkow.edu.pl/studio-tatuazu/ pracują osoby, które są artystami. Nie jest dla nich żadnym problemem stworzenie projektu wzoru, o którym marzy klient. Tatuaż jest naszą wizytówką, więc nie warto iść na łatwiznę i kopiować kolejnego wzoru z internetu, a jeżeli proponuje nam o tatuator, to najlepiej jest grzecznie mu podziękować. Ostatnią kwestią związaną z wyborem profesjonalnego studia tatuażu jest wiedza o tym, czy tatuator udzieli nam niezbędnych informacji o pielęgnacji nowego dzieła. Jeżeli nasz tatuaż jest robiony u fachowca, nie będzie on miał problemu z odpowiedzią na nasze pytania, a jeżeli robimy tatuaż po raz pierwszy, sam wyjdzie z inicjatywą. Na pewno nie powinniśmy się niczego wstydzić. Wiedza zdobyta od artysty jest niezastąpiona i są nikłe szanse na to, że znajdziemy ją w internecie.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl