Ciekawe blogi literackie – które z nich warto odwiedzić? Dla wielu osób czytanie książek to bardzo przyjemne hobby, które umożliwia spokojne zrelaksowanie się i oderwanie od codziennej rzeczywistości. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele zróżnicowanych gatunków, które oferują dzieła odmiennej jakości. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup określonego tytułu, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z opiniami innych osób w tym zakresie.
Świetnym pomysłem może być odwiedzenie ciekawych blogów literackich, które w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Które z nich warto odwiedzić? Na jakie zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Wszechświat książek
Jedną z naszych propozycji jest blog literacki “Wszechświat książek”. Wiele osób ma poważne wątpliwości w zakresie tego, na lekturę jakiej książki zdecydować się w danym momencie. Możemy zakupić książkę “na ślepo” licząc, że interesujący jej opis wiąże się również z dobrym warsztatem pisarza/pisarki. Jeśli jednak zależy nam na nieco bardziej sprawdzonych tytułach, wówczas wcześniej wspomniany blog wydaje się być niemalże idealny. Oferuje on czytelnikom dużą liczbę recenzji zróżnicowanych dzieł literackich. Poszczególne książki są w interesujący sposób posortowane w zależności od autora i tytułu, w konsekwencji każdy znajdzie coś, czego szuka. Dużym udogodnieniem w tym przypadku jest możliwość zapoznawania się z wywiadami, które zostały przeprowadzone z autorami. Wówczas jesteśmy w stanie zapoznać się z książką od nieco innej strony. Co więcej, proponuje ciekawe wyzwania, które dotyczą realizacji poszczególnych odczytów.
Krytycznym okiem
Kolejną naszą propozycją jest blog literacki Jarosława Czechowicza pt. “Krytycznym Okiem”. Jest to jedno z tych miejsc, które regularnie powinno być odwiedzane przez prawdziwych miłośników literatury, którym zależy przede wszystkim na najciekawszych książkach, które napisane są w bardzo dobrym stylu. Wcześniej wspomniany blog prowadzony jest przez kompetentnego autora, który nie tylko pisze własne tytuły, ale regularnie poświęca czas na czytanie innych, ciekawych książek. Jarosław Czechowicz pisaniem swojej pierwszej pozycji zajął się w sierpniu 2007 roku, w konsekwencji ma ogromne doświadczenie w tej branży. Recenzje napisane przez właściciela bloga “Krytycznym Okiem” są bardzo profesjonalne, jednocześnie wyważone i przemyślane. Specjalista nie ulega urokowi ładnych okładek lub powodzenia akcji marketingowych danego wydawnictwa. Zarówno szczere, jak i wnikliwe recenzje sprawiły, że blog Czechowicza pomimo swoich lat nadal czytany jest bardzo chętnie. Autor posiada nie tylko stronę internetową, ale również profil na Facebooku, gdzie również znajdziemy wiele interesujących materiałów.
Parapet literacki
Blog, który z pewnością zasługuje na wyróżnienie, prowadzony jest przez Aleksandrę Pasek i stacjonuje pod nazwą “Parapet literacki”. Autorka stosunkowo krótko zajmuje się konstruowaniem nowych wpisów, jednak może się wydawać, że jest to błyskawicznie wschodząca gwiazda. Jak to jest możliwe? Otóż blogerka po raz pierwszy zdecydowała się na opublikowanie treści w sieci około 3 lata temu, jednak jej publikacje na dzień dzisiejszy stają się naprawdę popularne. Nie jest to jednak nic zaskakującego, bowiem na “Parapecie literackim” znajdziemy ciekawe i niesztampowe posty, jednocześnie interesujące fotografie i bardzo trafne, merytoryczne i przemyślane komentarze.
Zobacz, gdzie szukać informacji o książkach:
-
- olga tokarczuk najlepsza książka https://literackigps.pl/ktore-ksiazki-olgi-tokarczuk-trzeba-znac-top-4/
- ranking autorów książek https://literackigps.pl/moje-rankingi/
- blog ksiazkowy https://literackigps.pl
Książki, które czytam
Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się blog o nazwie “Książki, które czytam”. Jest to strona, która w 100% poświęcona jest najlepszej literaturze. Autor uwzględnia tam zróżnicowane wrażenia, które dotyczą dzieł z wielu różnorodnych gatunków. Ogromną zaletą wcześniej wspomnianej strony jest to, że znajdziemy na niej uporządkowane pozycje według kolejności alfabetycznej bądź według gatunków- w zależności od indywidualnych preferencji. Istnieje również kategoria w zakresie najlepiej sprzedających się pozycji w danym sezonie. Interesującym udogodnieniem są fragmenty wywiadów, które skierowane są do kilku autorów.
Lecturalia
Ostatni blog, który zaprezentujemy Państwu w tym artykule, to Lecturalia. Jeśli szukasz strony pisanej w atrakcyjnym języku, która przedstawia wiele interesujących kwestii, wówczas jest to strzał niemalże w dziesiątkę. Na dzień dzisiejszy Lecturalia można potraktować jako społeczną sieć literatury i wspólnotę czytelników. Znajdziemy tam wiele recenzji książek, które są starannie napisane i często zachęcają do zakupu bądź lektury wybranej pozycji. Z pewnością ogromną zaletą jest duża ilość zróżnicowanych treści, w konsekwencji każda z osób zainteresowanych znajdzie dla siebie coś, czego szuka. Oferowane są również streszczenia z wielu książek. Na ich podstawie możemy uzyskać podstawowe informacje o autorach, a także o nagrodach, które zostały w przeszłości przyznane wybranej przez nas książce.
Literacki GPS – blog literacki |
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203 |
04-078 Warszawa |
604 810 444 |
www.literackigps.pl |