Co trzeba wiedzieć o implantach zębowych?

Co trzeba wiedzieć o implantach zębowych? Implanty zębów to rozwiązanie, dzięki któremu osoby, które utraciły całe uzębienie lub pojedyncze zęby, mogą uzupełnić te braki, zapobiegając deformacji tworzy i odzyskując pewność siebie, dzięki nienagannemu wyglądowi uzębienia. Implant i koronę może zamontować tylko dobrze wykwalifikowany specjalista. Aby dokonywać tego zabiegu w naszym kraju, wystarczy być stomatologiem. Dobrze znaleźć stomatologa, który specjalizuje się w implantologii i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Poświadczają one jego umiejętności, a ponadto osoba taka z pewnością będzie miała już duże doświadczenie w wszczepianiu implantów.

Czy implanty stomatologiczne są drogie?

https://www.opal.net.pl/stomatolog-implantologiczny-pomaga-odbudowac-uzebienie/Na implantach zębowych można montować pojedyncze korony, które mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej są to porcelanowe lub ceramiczne korony zębowe, które nie wyróżniają się kolorem na tle naturalnego uzębienia. Zabieg uzupełnienia brakującego uzębienia wymaga czasu, gdyż najpierw należy dokonać wszczepienia implantu. Należy w tym celu wywiercić otwór w kości szczęki lub żuchwy, sam zabieg jednak wymaga pewnych przygotowań, podczas których stomatolog zdiagnozuje nasze indywidualne potrzeby oraz stan, w jakim znajduje się kość. Zabieg ten odbywa się przy znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie.

Implant zębowy to nic innego, jak sztuczny korzeń, do którego następnie, po zagojeniu, zostanie przytwierdzona korona, czyli sztuczny ząb. Trzeba liczyć się z tym, że koszty implantów zębów wyniosą kilka tysięcy złotych. Mimo to wiele osób decyduje się na tego rodzaju zabieg, gdyż dzięki temu zyskują naturalnie wyglądające sztuczne uzębienie, które pozwala im zapomnieć o przykrych problemach i dolegliwościach, związanych z uzębieniem. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wykonanie implantów zębowych się opłaca? Mimo, że sam zabieg jest dość drogi, trzeba wiedzieć, że implant będzie nam służył przez kilkadziesiąt lat. Wykonanie implantu nie powoduje uszkodzeń sąsiednich zębów, jak to się dzieje w przypadku protez zębowych, więc tak naprawdę wiele kosztów, związanych z pielęgnacją i leczeniem jamy ustnej, zostaje zminimalizowanych dzięki implantom.

Gdzie szukać dobrego implantologa?

implanty SzczecinNajlepsi i najbardziej doświadczeni implantolodzy dokonują wielu zabiegów wszczepienia implantów zębowych. Warto poznać opinie o specjalistach od implantologii stomatologicznej, do których zamierzamy się udać, jeszcze przed pierwszą wizytą. Wiedza przeciętnego człowieka o tym, czym jest implantologia, jest bardzo niska i opiera się przeważnie na pewnych wyobrażeniach, dlatego też czasem trudno podjąć decyzję o tym, którego specjalistę-implantologa wybrać, a także z której kliniki stomatologicznej, czy gabinetu dentystycznego skorzystać. Coraz więcej osób jest zdania, że dobrze wykonane implanty zębów to zabieg wart swojej ceny. Dzięki niemu można odzyskać piękny uśmiech, co przekłada się na podwyższenie poziomu odczuwanego komfortu psychicznego. Implanty zębowe to najlepsza alternatywa dla naturalnych zębów, utraconych z powodu chorób, takich jak próchnica, czy też w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Wkręcona na stałe śruba utrzymuje sztuczny ząb, czyli koronę, która zostanie przez specjalistę dobrana tak, by nie odróżniała się barwą czy formą od pozostałych zębów. Tytanowy korzeń jest wykonany z materiału bezpiecznego dla zdrowia, nie wywołującego uczuleń. Implanty stomatologiczne zapewniają kości szczęki odpowiednie obciążenie, dzięki czemu unikamy zaników i deformacji kości, do których dochodzi często podczas długotrwałego użytkowania protez zębowych.

Implanty zębowe – przeciwwskazania

Jeśli rozważasz wykonanie implantu zębowego, z pewnością nieraz zastanawiałeś się nad tym, czy istnieją jakieś przeciwwskazania. Jednym z nich jest osteoporoza. Warto jednak brać pod uwagę to, że stan zdrowia poszczególnego pacjenta powinien być zawsze oceniany indywidualnie, dlatego dobry specjalista implantolog ze Szczecina powinien wziąć pod uwagę wszelkie czynniki. Ze względu na będący ciągle w toku proces rozwoju kości, nie zaleca się wykonywania implantów stomatologicznym osobom przed 20 rokiem życia. Górna granica wieku nie istnieje, w przypadku starszych pacjentów trzeba brać pod uwagę po prostu to, czy ich ogólny stan zdrowia pozwala na wszczepienie implantu.

Ogólnie zabieg ten uważa się za bezpieczny, dlatego coraz więcej osób rozważa jego wykonanie. Implanty nierzadko zostają już z nami do końca życia, dlatego warto wydać pieniądze na zabieg. Wśród pacjentów często pojawiają się obawy i lęk o to, że wszczepienie implantu się nie powiedzie. Trzeba jednak wiedzieć, że ów zabieg jest uznawany za bardzo skuteczny, i jedynie 1% przypadków stanowią osoby, u których implanty zębowe nie przyjęły się z nieznanych przyczyn, mamy do czynienia także z 1% osób, u których implant nie przyjął się z powodu nie przestrzegania zasad higieny jamy ustnej. Po zabiegu każdy pacjent otrzymuje dokładne wskazówki co do tego, w jaki sposób dbać o jamę ustną, by operacja wszczepienia implantu zakończyła się sukcesem.

Related Posts