Ile kosztuje usługa przeprowadzki firmy?

Ile kosztuje usługa przeprowadzki firmy? Przeprowadzka firmy zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami i ryzykiem, z których głównym jest utrata dochodów w wyniku przymusowej przerwy w pracy. Ponadto problemy mogą wynikać z utraty dokumentów, uszkodzenia mebli lub wyposażenia biurowego. Dzieje się tak, gdy firma jest przenoszona przez osoby, które słabo rozumieją specyfikę i procedurę wykonywania takich prac. A to złożone i skomplikowane przedsięwzięcie. Przeprowadzka nie dotyczy tylko transportu mebli z wniesieniem ale przygotowania całego wyposażenia firmy. Dla każdego przedsiębiorcy ważne jest, aby podczas takich prac zachować jak największą efektywność, dlatego wolą korzystać z usług profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Za przeprowadzki cena ustalana po ocenie zakresu prac do wykonania, może dotyczy pełnej listy prac relokacyjnych lub tylko przewozu mebli.

Ile kosztuje usługa przeprowadzki firmy?

Często menedżerowie przedsiębiorstw, chcąc zaoszczędzić pieniądze, wolą korzystać z wysiłków pracowników firmy, gdy konieczne jest jej przeniesienie. W większości przypadków takie podejść do przeprowadzki firmy przynosi odwrotny skutek. Jeśli obliczymy koszt wykorzystania pracowników, jako ładowaczy i dodamy do tego straty wynikające z przerwy w pracy firmy, to kumuluje się okrągła suma. Praktyka pokazuje, że najlepszą opcją jest powierzenie przeniesienia siedziby firmy, czyli wykonanie przeprowadzki biura profesjonalistom, którzy potrafią skutecznie rozwiązać problem w jak najkrótszym czasie.

przeprowadzki WrocławRozważając ile kosztuje usługa przeprowadzki, trzeba uwzględnić różne czynniki. Przede wszystkim podawana jest stawka za godzinę, następnie jak długo będzie trwała cała procedura i odległość z punku A do punku B. Inny składnik kosztu przeprowadzki firmy to ilość wykorzystanych kartonów do pakowania oraz innych materiałów jak: folia bąbelkowa, tektura, folia stretch. W ostateczną cenę usługi wchodzi także wykorzystanie wózków transportowych, przewóz ponadgabarytowych rzeczy. Jeżeli przewóz odbywa się poza obręb danego miasta, może być doliczona kilometrówka np. 1,50 zł/h. Najczęściej cenniki firm świadczących usługi przeprowadzki biur podaje cenę w zakresie od 70 do 140 złotych – dotyczy to przeniesienia jednego stanowiska pracy.  

Co wpływa na koszty przeprowadzki firm?

Mając do czynienia z relokacją biura, z reguły mowa jest o dużych ilościach mebli, rzeczy, sprzętów itp. W kontekście ograniczonych ram czasowych ważne jest, aby przedstawiciel przewoźnika dokładnie obliczył, ile osób i samochodów będzie potrzebował do demontażu, zapakowania i dostarczenia do miejsca przeznaczenia całej objętości mebli i rzeczy. Przewóz mebli oraz innych rzeczy na obszarze kraju to najczęściej koszt – 1,40 zł/km. Okoliczności, które wpływają na ostateczny koszt to transport mebli z wniesieniem, czy będzie dotyczył windy, schodów oraz ilości pięter.

Zakres usługi przeprowadzki firmy tzn.: pakowanie mebli, sprzętu komputerowego, RTV, AGD, dokumentów itp. Rozpakowanie przewiezionych rzeczy i zabezpieczenie powierzonego na czas transportu mienia firmy. Firma przeprowadzkowa świadczy również takie usługi jak: demontaż i montaż mebli, odłączanie sprzętu i podłączanie w nowym miejscu. Aby poznać koszt przeprowadzki firmy, należy umówić się z przedstawiciel przewoźnika w celu dokonania wyceny prac do wykonania. Ważne! Dostarczane są na miejsce kartony do przeprowadzki, właściciel firmy decyduje o tym, kto zajmie się spakowaniem całego mienia.    

Korzyści korzystania z profesjonalnych usług firmy przeprowadzkowej

W przypadku branż, które istnieją od dziesięcioleci, obecnie istnieje pilna potrzeba przeniesienia przedsiębiorstwa, czyli przeprowadzki firmy do innej lokalizacji. Jest to często jedyny sposób, aby utrzymać firmę na powierzchni, czyniąc ją konkurencyjną. Istnieją jednak inne powody, na przykład zmiana właściciela. W każdym razie przeniesienie jest trudnym, pracochłonnym i odpowiedzialnym zadaniem, które zawsze należy rozwiązać jak najszybciej. Firma przeprowadzkowa jest zawsze gotowa w tym pomóc.

Zawodowcy mają wszystko, czego potrzebuje przedsiębiorca, aby wykonać relokację pod klucz. Flota firmy przeprowadzkowej wyposażona jest w nowoczesne i niezawodne pojazdy, dzięki którym transport sprzętu, mebli, wyposażenia biurowego i innego mienia odbywa się szybko, dokładnie i niedrogo. Transport mebli z wniesieniem to tylko jeden wariant usług a jest ich wiele więcej. Ładowacze posiadają wysokie kwalifikacje oraz niezbędne pozwolenia na demontaż i montaż urządzeń oraz takielunek. Doświadczeni menedżerowie będą również czuwać nad procesem tak, aby przeprowadzka biura odbyła się terminowo, zgodnie z planem uzgodnionym z klientem.

Często renomowani przewoźnicy wykonujący przeprowadzki ceny mają konkurencyjne, wyróżniają się wysoką jakością usług i ponoszą odpowiedzialność finansową za powierzony majątek. Podpisując umowę, można uzgodnić czy przeprowadzka firmy będzie odbywać się jednorazowo czy etapami, czy pracownicy zleceniodawcy będą uczestniczyć czy cały kompleks prac wykonają ładowacze. Ważne! Zleceniodawca ma gwarancję pełnej poufności i nieujawniania jakichkolwiek informacji uzyskanych w trakcie organizowania i wykonywania przeprowadzki.