Jakiej pościeli dla dzieci nie kupować?

Jakiej pościeli dla dzieci nie kupować? Informacji na temat tego, jaka pościel dla dzieci okaże się być tą najlepszą jest naprawdę bardzo dużo. Wiemy, że powinniśmy wybrać odpowiedni rozmiar, postawić na dobry materiał, zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia, możliwość prania w wysokich temperaturach. Tak, tak, tak.

Niby to wszystko wiemy, a jednak wciąż popełniamy różnorodne błędy, które w konsekwencji rzutują na tym, że taka pościel nie jest tą właściwą, jaką chcielibyśmy naszemu dziecku zapewnić. Wiadomo, iż maluch w pierwszych miesiącach swojego życia przesypia większość czasu. Gdy śpi, to rośnie, jest zdrowy, rozwija się prawidłowo. Głęboki, mocny sen to element nadrzędny, jaki my rodzice powinniśmy swoim pociechom zapewnić. Wybór pościeli jest bardzo ważny, dlatego też powinniśmy wiedzieć, jakiej nie należy kupować. Jesteście na to gotowi?

Jakich materiałów nie powinno się kupować dla dzieci?

Jakiej pościeli dla dzieci nie kupować?
Jakiej pościeli dla dzieci nie kupować?

Jeśli wybieramy pościel dla dzieci, jednym z najbardziej istotnych elementów jest to, z jakiego jest ona wykonana materiału. To rzecz priorytetowa, jaką należy mieć niewątpliwie na uwadze. Na pewno najlepszym wyborem jest naturalna bawełna, która sprawdza się zarówno w zimie, jak również i latem. Jak jednak wiadomo odmian bawełny jest naprawdę bardzo dużo i w zależności od jej rodzaju, takie spełnia ona zadania w określonym czasie. jakiej jednak pościeli kupować nie powinniśmy? Na pewno będzie to kora bawełniana, bowiem ze względu na swoje specyficzne marszczenie, nie jest ona dość przyjemna w dotyku i może sprawić, że dziecku nie będzie w niej wygodnie. Tutaj liczy się delikatny i przyjemny dla ciała materiał, który zagwarantuje uczucie miękkości, a nie szorstkości. Kolejną opcją jest na pewno satyna. Ten surowiec nie sprawdza się dobrze u dzieci, gdyż jest on stosunkowo chłodny i niezwykle śliski, co sprawia, że maluchowi niekoniecznie może on się podobać. Produkt taki może z kolei przypaść do gustu nastolatkom, szczególnie gdy w grę wchodzi pora letnia. I trzecią grupą produktów, którą powinno omijać się szerokim łukiem jest policotton i poliester. Taka pościel dla dzieci to zupełnie nietrafiony produkt, dlatego też powinniśmy na to zwrócić niezwykle dużą uwagę. W takiej pościeli znajduje się blisko 50% domieszki syntetycznej włókien poliestrowych, które pospolicie zwane są polibawełną. Pościel taka jest tania, jednak na pewno nie stanowi dobrego rozwiązania dla nikogo, szczególnie dla małych dzieci. Nie powoduje ona cyrkulacji powietrza, nie ma przyjemnego dotyku, nie zapewnia odpowiedniego ciepła. Jeśli więc mamy kupić pościel dla dzieci, to na pewno powinny być to rozwiązania w 100% naturalne i takie, które zapewnią dziecku prawdziwą przyjemność.

Wymiar kołdry

W zależności od tego, o jakim dziecku mówimy, taki też powinniśmy dobrać do nie wymiar kołdry. Te klasyczne dla niemowlaków, które sprawdzają się w łóżeczku mają rozmiar 100 x 135 centymetrów i poduszkę 40 x 60 cm. Kiedy dziecko jest większe, wówczas można już kupić mu ten standardowy rozmiar, a więc kołdra 140 x 200 lub 160 x 200 i poduszka 70 x 80 cm. Kiedy powinna nastąpić zmiana na większy rozmiar? U większości dzieci optymalnym czasem jest na pewno wiek 4 – 5 lat. Kiedy już taką kołdrę i poduszkę w odpowiednim rozmiarze mamy, kolejnym elementem jest pościel dla dzieci. Absolutnie nie powinniśmy kupować jej ani zbyt dużej względem kołdry, ani za małej. Musi być ona dokładnie dopasowana do wymiarów kołdry, jakie naszemu dziecku wybraliśmy. Jeśli poszewka jest zbyt mała, kołdra wewnątrz zagina się, kręci i tworzy skupiska materiału w określonych miejscach. Jeśli jest zbyt duża, kołdra ucieka i na dużej powierzchni odczuwamy po prostu jej brak. Taka pościel dla dzieci w złym rozmiarze nie jest więc najlepszym wyborem.

Co omijać wybierając pościel dla dzieci?

Jeśli stoimy właśnie przed faktem wyboru pościeli dla naszego malucha, powinniśmy zwrócić uwagę na błędy, jakie popełnia większość rodziców kupując niewłaściwy produkt, a chcemy się przed nim uchronić, prawda? Po pierwsze to, o czym wspomnieliśmy powyżej – nie kupujmy pościeli z kory, satyny, czy z włókien syntetycznych. Wybieramy bowiem naturalny materiał, dzięki któremu skóra dziecka będzie oddychała, a sama tkanina okaże się być dostatecznie dobra na każdą porę roku. Bez wątpienia pościel dla dzieci powinna mieć odpowiedni wygląd, co tyczy się przede wszystkim tych już nieco starszych maluchów. Jeśli bowiem kupujemy ją dla noworodka, ten wiadomo iż nie zwraca uwagi, czy pościel będzie miała kolor zielony, czerwony, czy różowy. Jeśli zaś chodzi o 3 – 4 latków, ci już wiedzą czego chcą i wiele opcji po prostu nie przejdzie. Zrezygnujmy więc z geometrycznych wzorów, kwiatów i dziwnych elementów, nie kupujmy bieli czy czerni. Takie pościele po prostu dla naszych maluchów się nie sprawdzą. Dla małych dzieci najlepiej wybrać produkty delikatne, wykonane w kolorach pastelowych, dla starszych dzieci takie, na których znajdą się ulubione postaci z bajek. Jesteśmy bowiem przekonani, iż taka pościel dla dzieci okaże się być dla nich jak najlepszym z możliwych wyborów. Nie kupujmy pościeli na zapas, bo się przyda. Dzieci szybko z takich pościeli wyrastają i nawet się nie obejrzymy, a będzie trzeba zmienić ją na większy model. Trzy zestawy absolutnie w domu wystarczą.

Related Posts