Masaże wyszczuplające pomogą w walce o szczupłą sylwetkę

Masaże wyszczuplające pomogą w walce o szczupłą sylwetkę, wybierane są zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Efektownie likwidują tkankę tłuszczową, która gromadzi się w konkretnych partiach ciała. Systematyczne stosowanie takich zabiegów prowadzi do poprawy sylwetki oraz zniwelowania uciążliwego cellulitu. Jest to doskonała opcja dla osób, które mają problem z pozbyciem się nadmiarowych kilogramów z problematycznych miejsc. Warto pamiętać, że masaże wyszczuplające połączone ze zbilansowaną dietą oraz ćwiczeniami przyniosą szybkie i długotrwałe efekty. 

Masaże wyszczuplające wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej

Wybierając się do gabinetu medycyny estetycznej w celu poprawy sylwetki, warto zdecydować się na masaże wyszczuplające. W przeciwieństwie do zabiegów estetycznych, które ingerują w komórkowe struktury ciała, masaże są w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie skutkują nieprzyjemnymi powikłaniami.

Masaż izometryczny

Ten rodzaj masaży wyszczuplających jest w szczególności zalecany osobom, które cierpią na zanik mięśni, a także borykają się z ich osłabieniem. Często wybierane są również przez Panie posiadające cellulit oraz osoby otyłe. Masaż izometryczny to po prostu masowanie mięśni. Składa się z trzech etapów: przygotowawczego, właściwego oraz końcowego. Podczas pierwszego etapu mięśnie są pobudzane i rozgrzewane. Następny etap polega na naprzemiennym rozcieraniu, ugniataniu i oklepywaniu. W końcowym etapie zmniejszone zostaje napięcie mięśniowe. W większości gabinetów dwa etapy trwają po dziesięć minut, a ostatni tylko pięć. W celu uzyskania najlepszych efektów zalecane jest stosowanie masażu izometrycznych 3 razy w tygodniu przez 3 miesiące lub codziennie przez miesiąc.

Masaż limfatyczny

Takowe masaże wyszczuplające polegają na udrożnieniu węzłów chłonnych, aby zapewnić limfie bezproblemowy przepływ. Masaż polega na uciskaniu odpowiednich punktów ciała, przez co komórki są lepiej odżywiane, a skóra zyskuje na jędrności. Stosując takie zabiegi systematycznie, można zauważyć poprawę sylwetki już po dwóch tygodniach.

Kto powinien wystrzegać się masaży wyszczuplających?

Masaże wyszczuplające przynoszą nie tylko niesamowite efekty sylwetkowe, ale również zdrowotne. Jednak przy niektórych schorzeniach, powinno się z nich całkowicie zrezygnować. Z takowych zabiegów muszą wycofać się osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane, z zaburzeniami krążenia, a zwłaszcza z ostrą niewydolnością żylną, borykające się z żylakami oraz przemęczeniem mięśni. Natomiast konkretnie z masażu limfatycznego powinny zrezygnować osoby cierpiące na choroby nowotworowe i zakaźne, a także kobiety w ciąży.

Masaż wyszczuplający do wykonywania w domowych warunkach

Przed rozpoczęciem masaży wyszczuplających warto wykonać peeling. Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków, które przyczyniają się do poprawy sylwetki i zniwelowania pomarańczowej skórki. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, dobrą decyzją jest zakup dobrego balsamu lub kremu odchudzającego. Masaż można wykonywać przy pomocy baniek chińskich, które można zakupić w aptece lub sklepach internetowych. Poniżej przedstawione techniki zabiegów wyszczuplających, które bez problemu wykonasz we własnym, domowym zaciszu.

  1. Jeśli masaż wykonujesz bez użycia baniek, złap wałeczek tłuszczu i ugniataj go, przesuwając z góry na dół w przypadku brzucha lub z dołu w górę, jeśli masujesz uda i pośladki. Pamiętaj, że po odpowiednio wykonanym zabiegu skóra będzie zaczerwieniona.
  2. Jeśli wybrałeś bańki chińskie, koniecznie posmaruj ciało specjalnym olejkiem, który ułatwi poślizg. W wielu sklepach internetowych bańki sprzedawane są w komplecie z dobrze dobranymi kosmetykami. Masaż wykonuje się podobnie, jak w przypadku pierwszej techniki, przemieszczając bańkę w odpowiednich kierunkach. Już po 6 zabiegach z pewnością zobaczysz pierwsze efekty.

Po wykonaniu masażu warto dopieścić swoje ciało na przemian ciepłym i chłodnym prysznicem.

Zwiększ efekty masaży wyszczuplających, dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom

Masaże wyszczuplające pomogą w walce o szczupłą sylwetkę.
Masaże wyszczuplające pomogą w walce o szczupłą sylwetkę

Na rynku dostępna jest masa kosmetyków, których producenci zapewniają, iż systematyczne stosowanie przyniesie zaskakujące efekty. Wiele Pań jednak twierdzi, że nie poprawiają one sylwetki, a jedyne co można dostrzec to nawilżenie. Warto zaznaczyć, że takowe kosmetyki są tylko wsparciem do procesu odchudzania i rzeczywiście mogą poprawić wygląd ciała, ale tylko w połączeniu z odpowiednią dietą, ćwiczeniami oraz masażami wyszczuplającymi. Zatem, jakie kosmetyki wybrać, żeby uzyskać jeszcze lepsze efekty? Po pierwsze, przed rozpoczęciem masażu należy postawić na odżywczy peeling. Wiele Pań smaruje również swoje ciało czarnym mydłem, a następnie peelinguje ciało za pomocą rękawicy. Podczas samego masażu konieczne jest użycie balsamu, kremu lub oliwki. Warto kupić kosmetyk, który zawiera w składzie kawę, wspierającą walkę z cellulitem. Dodatkowo ciało powinno zostać odpowiednio odżywione, dlatego sprawdzą się kremy zawierające witaminy, szczególnie E. O sprężystość skóry dba także kolagen, który można znaleźć wielu kosmetykach wysokiej jakości. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest systematyczne stosowanie kosmetyków odchudzających, a dopiero wtedy zauważymy zadowalające efekty.

Related Posts