Medycyna estetyczna Szczecin

Medycyna estetyczna Szczecin – współcześnie bardzo dużą wagę przykładamy do wyglądu i choć zwracało się na niego uwagę zawsze, dziś pełni on bardzo ważną część naszego własnego “ja”. Niestety, jest on też jedną z rzeczy, na które nie w pełni mamy wpływ. Wiele zależy tutaj od naszych indywidualnych uwarunkowań genetycznych. Fakt, że coś w nas samych nam się nie podoba niekoniecznie oznacza jednak to, że musimy z tym żyć.

Coraz popularniejsza, ale i skuteczniejsza staje się bowiem medycyna estetyczna. Szczecin, Kraków i wszystkie większe, ale też wiele mniejszych miast w Polsce gości mnóstwo gabinetów pozwalających na sięgnięcie po nią. Czym tak naprawdę jest i jakich zabiegów właśnie w jej obrębie możemy się podjąć?

Czym tak właściwie jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest odgałęzieniem branży estetycznej skupiającym się na wyglądzie człowieka, często mylonym z pokrewną jej chirurgią plastyczną (patrz: niżej). Zajmuje się przede wszystkim przeciwdziałaniem negatywnym oznakom starzenia, ale też leczeniem dolegliwości towarzyszącym mu. Choć jeszcze kilkanaście lat temu najchętniej sięgały po nią kobiety, dziś jest ona powszechna również w przypadku mężczyzn.

Medycyna estetyczna Szczecin
Medycyna estetyczna Szczecin

Medycyna estetyczna dzieli zakres swoich działań z chirurgią plastyczną oraz kosmetologią – branżami bliźniaczo do niej podobnymi. Do ich realizacji wykorzystuje jednak mnóstwo innych sposobów, każdy z których stara się być mniej inwazyjny (niż chociażby w przypadku chirurgii), ale też znacznie bezpieczniejszy. Choć w medycynie estetycznej praktykuje się zasadę mówiącą o tym, że “im mniej inwazyjności, tym lepiej”, czasem sięga się w niej niewielkie nacięcia czy nakłucia, ale też znieczulenie (zazwyczaj miejscowe). Choć wszystkie te rzeczy są jak najbardziej dopuszczalne, w medycynie tego typu swojego wykorzystania nie znajduje skalpel, a sam pacjent nie jest trzymany w szpitalu czy gabinecie – po odbytych zabiegach jest w stanie powrócić do swojej rutyny dnia codziennego.

Wszystkie zabiegi wykonywane w obrębie medycyny estetycznej cechują się czasowością. Ich efekt utrzymuje się przez ściśle określony czas – zwykle kilka miesięcy. Po jego upłynięciu konieczna jest kolejna wizyta w gabinecie.

Zabiegi odbywające się w ramach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna w Szczecinie, ale i w renomowanych klinikach na całym świecie, stale stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom sięgających po nią ludzi i znaleźć rozwiązanie problemów, które najbardziej ich trapią, a które są ściśle związane z ich wyglądem. W jej obrębie jednak znajduje się kilka zabiegów, które od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem i do dziś przyciągają do siebie największe rzesze zainteresowanych nimi pacjentów. Kilka z nich prezentujemy poniżej.

Mezoterapia

Mezoterapia już od dawna piastuje rolę lidera pośród wszystkich zabiegów przeprowadzanych w ramach medycyny estetycznej. Przy użyciu igły i strzykawki aplikuje się w niej wszelkiego rodzaju substancje mogące mieć wpływ na skórę – chodzi tutaj przede wszystkim o kwas hialuronowy oraz różnego rodzaju substancje odżywcze (witaminy, aminokwasy, mikroelementy i inne) mogące mieć wpływ na stan skóry.

W mezoterapii zdecydowanie najczęściej korzysta się z gotowych preparatów, które mają z góry określone działanie, a które wykorzystuje się do osiągnięcia konkretnych celów. Znacznie rzadziej lekarz samodzielnie przygotowuje specjalne koktajle lecznicze dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta.  

Powiększanie i modelowanie ust

Pełne i subtelne usta są marzeniem niemal każdej kobiety, a zarazem celem, jaki zdecydowanie najczęściej towarzyszy im w czasie pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej – w Szczecinie i gdziekolwiek indziej. Moda w tej konkretnej jej gałęzi stale się zmienia i podczas gdy jeszcze kilka lat temu popularne były jak największe i najbardziej uwydatnione usta, dziś znacznie częściej stawia się na delikatne powiększanie i modelowanie ust. Takie, które celuje w zachowanie w tym wszystkim naturalności.  

Botoks

Terapie za pośrednictwem toksyny botuliny mają za zadane zrelaksować wybrane mięśnie i za sprawą tego wygładzić wszelkiego rodzaju zmarszczki, przede wszystkim mimiczne. Co ciekawe, botoks jest też w stanie wyleczyć migrenę, nadpotliwość oraz bruksizm.

Nowoczesne rozwiązania w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna jest jednym z tych działów klasycznej medycyny, które w bardzo dużym stopniu polegają na nowoczesnych technologiach – ich rozwój bardzo pozytywnie wpływa na efektywność zabiegów przeprowadzanych w jej obrębie. Realnym stało się obecnie usunięcie zmarszczek, zmiana kształtu ust czy dokonanie bezoperacyjnego liftingu twarzy w czasie zaledwie jednej wizyty. Nowoczesne technologie to nie tylko większa skuteczność zabiegów, ale i mniejsza ich inwazyjność oraz większa szybkość ich przeprowadzania.

Podsumowanie

Medycyna estetyczna w Szczecinie, ale i na całym świecie, ostatnimi czasy wręcz galopuje do przodu, stale odnajdując nowe sposoby na to, by poprawiać wygląd zainteresowanych nią pacjentów. Nie ulega wątpliwości fakt, że jeszcze sporo zostało w niej do odkrycia i udoskonalenia. Cieszy jednak jej skuteczność, która już teraz znajduje się na satysfakcjonującym poziomie, ale też fakt, że stała się ona czymś szeroko i łatwo dostępnym. Również dla przeciętnego człowieka, niedysponującego olbrzymimi funduszami.

Related Posts