Zalety outsourcingu IT

Zalety outsourcingu IT – Technologia jest obecnie nieodłączną częścią każdej firmy. Nawet ci najmniej kojarzeni ze współczesnym światem technologicznym korzystają z rozwiązań stworzonych z myślą o wykorzystaniu komputerów i Internetu – czy to do przechowywania danych, czy też usprawnienia realizowanych w nich procesów sprzedażowych. To właśnie technologia, która odgrywa tak ważną rolę w dzisiejszym świecie, spowodowała zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów IT i choć nie każdą firmę stać na zatrudnienie dodatkowego pracownika do samodzielnej obsługi tej warstwy, to IT jest opcją dla każdego. Szczecinie, Łodzi, Warszawie. Miasto nie ma znaczenia.

Czym właściwie jest outsourcing IT?

Zalety outsourcingu IT
Zalety outsourcingu IT

Nie bez powodu Szczecin i inne miasta postrzegają outsourcing IT jako korzystny. Jednak najpierw powinniśmy zdefiniować, co to dokładnie jest. Nazywa się to usługą, w której całość lub część spraw związanych z systemami informatycznymi obsługiwanymi przez naszą firmę powierzamy ekspertom firm zewnętrznych. Wraz z rozwojem firmy rośnie zapotrzebowanie na sprzęt, oprogramowanie i wszystkie elementy wspierające, a także bieżące zarządzanie nimi – outsourcing nas nie przytłoczy i zapewni zarządzanie tym wszystkim na najwyższym poziomie. Na tyle silny, że poradzimy sobie z prawdziwą pracą firmy.

Możliwe jest pełne wykorzystanie outsourcingu IT – i wtedy przychodzi on w pełnej formie, firmy z którymi współpracujemy biorą na siebie praktycznie wszystko związane z zarządzaniem warstwą IT – od strony „fizycznej”, czyli doboru, instalacji i eksploatacji sprzętu , do urządzeń wirtualnych, takich jak zarządzanie danymi w chmurze (gdzie działa większość firm). Może być również używany do zadań, po prostu do osiągnięcia określonych celów (zwykle takich, które nie wymagają stałego nadzoru). Wtedy kosztuje mniej, a zakres jego uprawnień jest znacznie ograniczony.

Dlaczego outsourcing IT w Szczecinie się opłaca?

Outsourcing IT jest chwalony w Szczecinie i dużych miastach głównie ze względu na swoją skuteczność – to, że można go dostosować do indywidualnych potrzeb biznesu. W formie zadaniowej będzie wspierał mniejszych przedsiębiorców w bardziej czasochłonnych i trudnych zadaniach, natomiast w formie stałej pomoże im powierzyć wszystkie swoje działania w zakresie systemów informatycznych. Za tą elastycznością, podobnie jak w kostkach domina, kryje się wiele innych zalet, w tym:

  • Możliwość optymalizacji wydatków – outsourcing IT pozwala uniknąć kosztów związanych z tworzeniem działu IT z etatowymi pracownikami w miarę rozwoju firmy. Podczas gdy firmy outsourcingowe mogą mieć nieco wyższe stawki, z pewnością nie potrzebujemy ich usług w pełnym wymiarze godzin, a już na pewno do wszystkich zadań (niektóre z nich możemy wykonać sami).
  • Możemy również zaoszczędzić na sprzęcie, nie musząc go kupować;
  • Zarabianie na czas – Przede wszystkim system informatyczny, z którego korzysta firma outsourcingowa, jest oparty na chmurze – co z kolei jest bardzo wydajne i obsłużenie wszystkiego zajmuje zaledwie kilka minut. Zwiększy to efektywność naszych pracowników i zapobiegnie utracie czasu. Ponieważ nie musimy skupiać się na samodzielnym zarządzaniu obszarem technicznym, będziemy mogli zająć się faktycznym prowadzeniem firmy, tym razem inwestując w rzeczy naprawdę dochodowe;
  • Dostęp do profesjonalistów – Outsourcing to także dostęp do wykwalifikowanej kadry, która potrafi rozwiązać każdy problem w zakresie kwalifikacji branżowych IT. Nie zależymy tutaj od jednej czy kilku osób, ale często od dużego zespołu – nie musimy się zastanawiać, czy ktoś jest na urlopie, czy jest chory. Zawsze otrzymamy pomoc, kiedy jej potrzebujemy;
  • Większe bezpieczeństwo systemów informatycznych naszej firmy – Firmy zewnętrzne, z którymi często współpracujemy, odpowiadają za serwery i całą infrastrukturę, której bezpieczeństwo i stabilna praca jest nieprzerwana i nieprzerwana. Robią też regularne kopie zapasowe „na wszelki wypadek”. Stale monitorują stan usług i szybko reagują na nieplanowane przestoje – śmiało można je nazwać niezawodnymi i gwarantującymi dostępność. Tym bardziej, że zatrudniają kogoś, kto zajmuje się tym 24 godziny na dobę, każdego dnia tygodnia.

Podsumowanie

Outsourcing IT staje się coraz bardziej popularny zarówno w Szczecinie, jak iw wielu innych polskich miastach. Jest to opcja bardziej ekonomiczna niż zatrudnienie informatyka we własnej firmie, ale jednocześnie pozwala zadbać o techniczną stronę biznesu — niezależnie od tego, czy jest to jego kręgosłup, czy nie (czyli nie oszukujmy się, więcej i częściej), czy też był to dla niego tylko komplement. Dlatego nie ignorujemy tego i zawsze uważamy to za opcję do wypróbowania. Nie mamy na tym nic do stracenia – tym bardziej, że będzie on dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb pod względem ceny i zakresu usług.

Related Posts