Dobre oferty dla zarządcy nieruchomości

Dobre oferty dla zarządcy nieruchomości – tak, prowadzenie własnego biznesu to nie lada zadanie. Odpowiedzialność, jaka będzie spoczywała na barkach młodego przedsiębiorcy jest duża. Również wtedy, jeżeli ktoś chce założyć własną firmę, która na co dzień oferuje usługi związane z administrowaniem nieruchomości. Już od początku działalności trzeba będzie robić wszystko, aby móc pozyskać jak najwięcej intratnych zleceń. Jak tego dokonać?

Oferty na zarządzanie nieruchomościami

Osoba, która jest dopiero na początku swojej kariery zawodowej, musi wiedzieć, że nic nie zostanie podane jej na tacy. Chociażby nie wiadomo w jakiej branży próbowała, zawsze to ona od samego początku musi wykazać się aktywnością w celu pozyskania klientów. Tylko dzięki temu ma szansę na to, aby zaistnieć. Czas, kiedy to klienci sami będą zgłaszać się do danej osoby, dopiero nadejdą.
Gdzie można więc znaleźć oferty na zarządzanie nieruchomościami? Odpowiedź jest prosta – świat wirtualny. Oto najlepsze miejsce, gdzie można znaleźć różnego rodzaju oferty, gdzie potrzebny jest administrator nieruchomości.

Chyba można śmiało powiedzieć, że to jest jak z poszukiwaniem zwykłej pracy. Należy po prostu odnaleźć portale publikujące oferty pracy, aby móc na nie odpowiedzieć. Tak samo jest w przypadku osób, które poszukują administratora do swoich nieruchomości.

Może na samym początku nie uda się załapać na te największe ogłoszenia, ale jak to mówią “nie od razu Rzym zbudowana”. W pierwszej kolejności należy poszukać w internecie tych mniejszych ogłoszeń, żeby z czasem móc piąć się do góry. W końcu, dzięki swojemu zaangażowaniu, na pewno uda się dojść na szczyt.

Warto skupić się na specjalnych portalach, które to odnoszą się stricte do nieruchomości. Często ogłoszenia, które dotyczą administracji nieruchomością, zostają umieszczone na samych witrynach danej wspólnoty mieszkaniowej. Warto na nie zaglądać, jeżeli ktoś zna jakieś swoim pobliżu. Uwaga! Takie poszukiwania należy wykonywać systematycznie, ponieważ czasem pojawiają się one w najmniej oczekiwanej chwili.

Własna oferta usługowa

Tylko że nie zawsze takie oferty w internecie można znaleźć. Co należałoby zrobić w takim przypadku? Przygotować własną ofertę, aby móc ją przedstawić we wspólnotach mieszkaniowych, czy też w innych miejscach. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że zarządcy potrzebni są obecnie w wielu miejscach. W małych kamienicach, czy też nawet na osiedlach domków jednorodzinnych. Często bywa tak, że administrator wspólnoty potrzebny jest w miejscu, gdzie zostały wybudowane hale magazynowe. Na liście osób, które korzystają z usług zarządcy, są nawet budynki użyteczności publicznej.

Do nich wszystkich można wysłać samodzielną ofertę. W końcu zawsze można przebić ofertę innych osób, dzięki czemu otrzyma się szansę na to, aby wykazać się odpowiednimi umiejętnościami.
Ktoś może powiedzieć, że takie “podbieranie” klientów jest nieetyczne. Prawda jest taka, że takimi prawami rządzi się właśnie rynek nieruchomości. Trzeba uderzać bezpośrednio do potencjalnych konsumentów, aby móc przebić ofertę innych usługodawców.

Chociaż, należy zdać sobie sprawę z tego, że na pewno nie będzie to łatwe. W szczególności, jeżeli ktoś ma już zarządcę od wielu lat. Jednego i tego samego. Czasem nawet atrakcyjniejsza cenowo oferta nie będzie w stanie pokonać zaufania, które powierzone zostało drugiej osobie. To jednak nie oznacza faktu, że nie ma się próbować.
Porządnie przygotowana oferta usługowa jest w stanie zdziałać naprawdę wiele. Należy więc się do niej przyłożyć. W tym mogą pomóc inni specjaliści, w tym chociażby graficy.

Co jestem w stanie zaoferować?

Dobre oferty dla zarządcy nieruchomości
Dobre oferty dla zarządcy nieruchomości

Skoro już jest mowa o własnej ofercie, to trzeba powiedzieć dwa dodatkowe zdania. Dlaczego? Aby ktoś dobrze wymierzył swoje siły na zamiary. Jeżeli firma jest nowa, a na dodatek mała, to całkiem możliwe, że nie będzie w stanie objąć rządów nad wielką wspólnotą mieszkaniową. Powodem może być wielka ilość obowiązków, jakie trzeba będzie tam wykonać.
Może na sam początek warto więc postarać się o pieczę nie nad całościową wspólnotą na osiedlu mieszkaniowym, ale np. nad jedną kamienicą? Nieco mniejszy teren do zagospodarowania, a jedna osoba jest w stanie prawidłowo sprawować kontrolę nad tym, co dzieje się na jej terenie.

Z czasem, jeżeli tylko będzie taka możliwość, można poszerzyć swoje usługi. Wszystko jednak będzie zależeć od tego, ile będzie się miało pracy i czy ktoś będzie w stanie dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków.

Przygotowanie porządnej ofert i wyjście z nią “do ludzi”, to tak naprawdę taki złoty środek. Osoby zainteresowane administrowaniem nieruchomości z reguły bardzo rzadko zgłaszają się samodzielnie do kogoś. To one wystawiają ogłoszenie i liczą na to, że spotka się on z odzewem. Jak więc widać, należy po prostu cierpliwie odpowiadać na wszelkiego rodzaju ogłoszenia.
Może na początku wydawać się to żmudną pracą, ale po pewnym czasie zacznie ona przynosić oczekiwane plony. Takie, które będą powiązane z dobrymi zarobkami. W końcu praca zarządcy do najłatwiejszych nie należy, z czym też trzeba się liczyć.

Related Posts