Jak dbać o własny sprzęt Apple? – kompleksowy poradnik

Jak dbać o własny sprzęt Apple? – kompleksowy poradnik – każdy z nas kupuje sprzęt marki Apple z nieco innych pobudek. Dla jednych jest on oznaką prestiżu i czymś, czym są w stanie pochwalić się przed znajomymi. Inni z kolei cenią sobie jego zamkniętą architekturę oraz bezpieczeństwo, jakie zapewnia. Absolutnie każdy jednak zwraca uwagę na jego niezawodność oraz szybkość działania. Obie te rzeczy mogą być zaburzone poprzez nieodpowiednie użytkowanie go.

Jak zatem dbać o to, by nie musieć sięgać po serwis Apple? Gorzów, Łódź, Warszawa, Kraków – serwisy rozbite po wszystkich największych miastach w Polsce zgodnie twierdzą, że większość usterek sprzętu Apple, który do nich trafia, bierze się z błędów użytkowników, a nie niedociągnięć w sprzęcie. W jaki więc sposób odpowiednio się nim opiekować? To opiszemy w tym krótkim wpisie.

Podstawowe rzeczy w dbaniu o sprzęt Apple’a

Odpowiednia konserwacja sprzętu Apple, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z tabletem, telefonem czy komputerem, pozwala nam uniknąć sytuacji, w której musielibyśmy czym prędzej odwiedzić serwis Apple w Gorzowie WLKP. Jak zatem się jej podjąć? Co robić, by dbać o własne urządzenia? Poniżej przedstawiamy pięć praktycznych porad, które z pewnością nam to ułatwią.

1. Zakupmy akcesoria zwiększające bezpieczeństwo

Podstawą w przypadku telefonów i tabletów marki Apple jest odpowiednie ich zabezpieczenie. W przypadku telefonów i tabletów rzeczą najistotniejszą jest zakup szkła hartowanego – niewykluczone, że to niejednokrotnie uratuje nam życie w przypadku upuszczenia cennego sprzętu. Do laptopa warto z kolei kupić odpowiedni, solidny futerał oraz walizkę czy torbę do jego przewożenia.

2. Dbajmy o aktualne oprogramowanie

Apple bardzo często wprowadza poprawki bezpieczeństwa do oferowanego przez siebie oprogramowania. Ich instalacji nie odkładajmy na później – nie bez powodu są one nam serwowane. Z luk bezpieczeństwa mogą skorzystać osoby trzecie, nie tylko naruszając naszą prywatność, ale też po prostu wpływając na działanie naszych urządzeń.

3. Róbmy regularne “czystki”

Urządzenia Apple’a bardzo często zwalniają ze względu na to, że użytkownicy bardzo je obciążają, przede wszystkim nadmiarem zainstalowanych w ich obrębie aplikacji. Często czyśćmy je i dbajmy również o to, by oczyszczać pamięć podręczną. Koniecznie zablokujmy też możliwość działania w tle tym aplikacjom, które nie powinny je mieć (albo po prostu nie muszą).

4. Unikajmy upuszczania

Choć to, czy tablet lub telefon upuścimy czy nie w dużej mierze zależy od naszego (nie) szczęścia, możemy zaniechać prowokowania takich sytuacji. Nie wyjmujmy więc tych urządzeń w środkach transportu zbiorowego oraz wszędzie tam, gdzie może je spotkać coś złego.

5. Korzystajmy z oficjalnego sprzętu

Jeśli do naszego sprzętu marki Apple podłączymy słuchawki innej firmy, nic złego nie powinno się stać. Inna sytuacja ma się jednak, jeśli podłączymy “obcą” ładowarkę czy kabel służący właśnie do ładowania. To właśnie to jest najczęstszą przyczyną napraw serwisowych – nie starajmy się więc oszczędzić na najważniejszych akcesoriach do laptopa, tabletu czy telefonu, zawsze wybierając te wspierane przez producenta.

Serwis Apple – kiedy musimy go odwiedzić?

Jak dbać o własny sprzęt Apple? - kompleksowy poradnik
Jak dbać o własny sprzęt Apple? – kompleksowy poradnik

Nawet jeśli bardzo dobrze dbamy o nasz sprzęt marki Apple, bywają sytuacje, w których wręcz musimy odwiedzić serwis Apple w Gorzowie lub innym mieście, w którym aktualnie mieszkamy. Dzieje się tak przede wszystkim w momencie, kiedy nasz sprzęt uszkodzi się mechanicznie – upadnie, zostanie zmiażdżony czy poddany nieprzychylnych mu warunkom. Choć da się tego uniknąć, nigdy nie dzieje się to z naszej woli, a najczęściej jest to kwestią przypadku i niefortunnego splotu wydarzeń. Nie wahajmy się sięgnąć wtedy po serwis Apple’a – koniecznie ten autoryzowany. Serwisu powinniśmy unikać w momencie, gdy chcemy przyspieszyć działanie systemu operacyjnego. To bowiem jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, po prostu pozbywając się nadmiaru aplikacji, ale i rzeczy przebywających w pamięci podręcznej i uruchomionych w tle. Każda z nich ma swój udział w obciążeniu procesora, ale i korzysta z pamięci operacyjnej, która ma największe znaczenie właśnie w kwestii szybkości działania systemu. Jeśli tym wszystkim nie chcemy zajmować się sami, zawsze możemy skorzystać z darmowych aplikacji “czyszczących” nasz telefon, tablet lub inne urządzenie Apple’a. Jest ich od groma na łamach oficjalnego sklepu firmy.

Podsumowanie

Choć kupując sprzęt marki Apple z góry zakładamy, że za taką cenę (nie oszukujmy się, dość wysoką) będzie działał perfekcyjnie, wiele tutaj zależy od naszych sposobów użytkowania go. Jeśli robimy to zgodnie z przeznaczeniem, a o sprzęt dbamy, rzeczywiście tak będzie. Jeśli jednak bagatelizujemy to, konieczne może być odwiedzenie takiego miejsca, jak serwis Apple. Gorzów WLKP, Łódź, Kraków – miast, w których możemy go znaleźć jest całe mnóstwo. Po skorzystaniu z jego usług zawsze powinniśmy się jednak zreflektować i zastanowić, czy danej awarii moglibyśmy uniknąć. Pamiętajmy – dbając o urządzenia amerykańskiego giganta będziemy mogli cieszyć się nimi długimi latami.

Related Posts