Odpowiednie zabiegi kosmetyczne dla danego typu skóry

Odpowiednie zabiegi kosmetyczne dla danego typu skóry – wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny dla wielu osób, nie ma w tym nic dziwnego, w końcu powiedzenie jak Cię widzą, tak Cię piszą, ma bardzo wiele prawdy w sobie. Twarz jest w tych czasach dla wielu osób narzędziem pracy, dlatego też zabiegi kosmetyczne twarzy w ciągu ostatnich lat stały się bardzo popularne w naszym kraju, nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn, którzy mają coraz większa świadomość tego, że ich zadbana twarz to najlepsza wizytówka.

Chcąc w odpowiedni sposób zadbać o cerę poprzez zabiegi kosmetyczne, należy przede wszystkim mieć świadomość, jaki typ skory posiada nasza cera. Następnie zgodnie z tym określeniem, należy dobierać zabiegi kosmetyczne, który poprawią jej stan i kondycje.

W dermatologii istnieją cztery podstawowe typu skory, sucha, normalna, mieszana i tłusta. Każdy ten typ ma swoje charakterystyczne cechy oraz potrzebuje odmiennych zabiegów kosmetycznych, które będą wspomagać jej funkcjonowanie. Poniżej prezentujemy, jakie cechy posiada dany typ cery oraz jakie zabiegi kosmetyczne należy w ich przypadku stosować.

Skóra sucha

Charakteryzuje się cienka, szorstką fakturą, nierzadko jest matowa oraz posiada widoczne naczynka gołym okiem. Osoby posiadające skore sucha często odczuwają uczucie ściągnięcia i pieczenia, a nawet świądu skory, który jest bardzo nieprzyjemny i znika po nawilżeniu. Ten rodzaj skory potrzebuje dużego nawilżenia w regularny sposób, ponieważ posiada w naskórku bardzo mała ilość wody. Najbardziej dopasowane zabiegi kosmetyczne dla skóry suchej to wszelkiego rodzaju maski nawilżające, zabiegi kosmetyczne z użyciem kwasów hialuronowych, a także zabieg kosmetyczny mezoterapii igłowej, która polega na podawaniu do wnętrza skory za pomocą cieniutkiej igły substancji odżywczych, które doskonale ja nawilżają, koją, a także opóźniają procesy starzenia.

Skóra normalna

Ten typ skóry jest bardzo rzadko spotykany u dorosłych osób. Charakteryzuje się on tym, że jest dobrze napięta, gładka oraz nie posiada żadnych defektów w postaci jakichkolwiek zmian. Jej posiadacze są prawdziwymi szczęściarzami, ponieważ nie wymaga ona żadnej specjalistycznej pielęgnacji. Jest także bardzo odporna na działanie wszelkich kosmetyków i warunków atmosferycznych. Posiadacze tego typu cery powinni decydować się na zabiegi kosmetyczne takie jak masaż twarzy przy użyciu substancji odżywczych, a także wszelkie zabiegi kosmetyczne, które będą nawilżać naskórek i go chronić.

Skóra mieszana

Skora mieszana to połączenie dwóch typów. Skóry tłustej, ze skórą normalna lub suchą. Najczęstszym obszarem określanym mianem tłustej strefy jest obszar czoła, nosa i brody. Występują na tek powierzchni zaskórniki, wyświecenia, a także rozszerzone pory. Pozostały obszar skóry jest natomiast normalny. Zabiegi kosmetyczne do takiego typ skóry powinny być dobierane starannie. Należy zróżnicować rodzaj zabiegów kosmetycznych względem obszarów skory twarzy. Jednym z bardzo popularnych zabiegów kosmetycznych dla tego typu skory jest peeling kawitacyjny lub niezwykle modna ostatnio mikrodermobrazja, która polega na złuszczaniu naskórka w kontrolowany sposób, wygładza i odmładza skore twarzy, likwiduje zaskórniki, a także rozszerzone pory.

Skóra tłusta

Odpowiednie zabiegi kosmetyczne dla danego typu skóry
Odpowiednie zabiegi kosmetyczne dla danego typu skóry

Ten typ skory jest najtrudniejszym i wymaga poświecenia wiele pracy, nad jej wyglądem, a także wykonywania regularnie wielu zabiegów kosmetycznych. Charakteryzuje się wzmożoną aktywnością gruczołów łojowych, ulokowanych na całej twarzy. Przez co skora wygląda na błyszczącą się, posiada rozszerzone pory, a nie, kiedy także zmiany ropne oraz zaskórniki. Cera tłusta jest najczęściej wynikiem złej diety, nieodpowiedniej gospodarki hormonalnej lub innych anomalii zdrowotnych. W prawidłowym utrzymaniu jej wyglądu pomagają takie zabiegi kosmetyczne jak mikrodermabrazja, czy zabiegi kosmetyczne z użyciem wszelkiego rodzaju kwasów. Tego typu zabiegi kosmetyczne pomagają zredukować problem nadmiernej produkcji łoju i wyciszyć skórę. Wbrew opiniom nawilżanie tłuste cery jest bardzo ważne, ponieważ jego brak może doprowadzić do pogorszenia stanu skory.

Bez względu na rodzaj cery, z biegiem lat, każda skóra zaczyna się starzec, co powoduje powstawanie niechcianych zmarszczek. Ma na o wpływ zmniejszona produkcja kolagenu w organizmie wraz z wiekiem. Jednak odpowiednie zabiegi kosmetyczne są w stanie skutecznie opóźnić ten proces. Stosując takie zabieg kosmetyczne jak mezoterapia igłową czy karboksyterpia pomaga w odpowiednim utrzymaniu kondycji cery przez długie lata.

Stosując zabiegi kosmetyczne, należy pamiętać, że raz określony typ skory, nie jest dany nam na zawsze. Skora to żywy organizm, który dojrzewa i zmienia się wraz z naszym wiekiem. Wpływ czynników zewnętrznych także nie pozostaje bez znaczenia, często zdarza się tak, że posiadacze skory suchej po pewnym czasie pod wpływem różnych czynników może stać się skórą tłustą. Dlatego bardzo ważne jest korzystanie z zabiegów kosmetycznych wyspecjalizowanych salonach, gdzie rodzaj zabiegu kosmetycznego zostanie dobrany odpowiednio do posiadanego typu skory.