Komputery dla graczy

Komputer dla graczy to dość szerokie pojęcie, na pierwszy rzut oka wydaje się, że to po prostu komputer, do tego akcesoria typ: myszka, klawiatura, słuchawki czy też mikrofon. W zasadzie to prawda, ale komputerach specjalistycznych przeznaczonych dla graczy nie są to zwykłe myszki czy też klawiatury, są one równie specjalnie zbudowane jak sam komputer. Mają one służyć do gier, więc muszą też być bardziej trwałe niż te klasyczne do tzw.: odczytywania poczty czy pisania maili. Komputer bez tych dodatków nie funkcjonuje, w szczególności bez myszki i klawiatury, są to kluczowe elementy.

Komputery dla graczy najlepiej gdyby były dopasowywane również pod myszkę, która będzie do nich przypięta, ważne aby te dwa elementy współgrały, wspomoże to sprawną pracę całego komputera. Często wydaje się, że nie ma różnicy między zwykłą klawiaturą z marketu a tą klawiaturą za kilkaset złotych. Skoro nie ma różnicy  to po co przepłacać. No ale niestety, różnica jest i to spora. Różnicy mogą nie wychwycić tylko osoby, które nie są związane z grami.

Jaki komputer do gier?

komputery do gier
Komputer dla graczy

Komputery dla graczy powinny a nawet muszą być dostosowane do nowoczesnych technologii komputera. Klawiatura dla gracza ma mnóstwo przydatnych funkcji: pierwszą i najważniejszą z nich to sterowanie multimediami za pomocą jednego przycisku- bardzo wygodne rozwiązanie i oszczędza cenny czas. Porównując ją do zwykłej klawiatury używanej w biurze jest o wiele sprawniejsza, ma mocniejsze klawisze, które są odporne na mocniejszy dotyk i zdecydowanie szybciej reaguje niż ta zwykła. Często bywa tak, gdy ktoś kończy pracę jako np. tester gier czy jako amator gier a ma w posiadaniu specjalistyczny sprzęt dla graczy, nie chcę już się go pozbywać, bo jest już przyzwyczajony do tego lepszej jakości. Gdy wybieramy komputery dla graczy zwracamy uwagę na wytrzymałość karty graficznej i procesora, natomiast przy wyborze klawiatury warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na klawisze czyli ich rozmieszczenie i oznaczenia tak aby były równomiernie rozmieszczone. W klawiaturze specjalistycznej dla graczy nie powinno być małych enterów, czy zbyt krótkiej spacji, ponieważ spowoduje to utrudnienie pracy. Przy wyborze klawiatury warto poprosić sprzedawcę o jej prezentację by móc wychwycić wszystkie jej wady i zalety. Wiadomo, że zanim jej sami nie przetestujemy do końca nie będziemy wiedzieć czy u nas się sprawdzi, to że ktoś ją poleca nie znaczy, że nam również przypadnie do gustu. Na pierwszy rzut oka natomiast możemy wychwycić czy dana klawiatura ma łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych dla nas klawiszy i czy ułożenie na niej dłoni będzie wygodne, co jest ważne gdy używamy jej niemal cały dzień. Niestety często bywa, że to co na pudełku inaczej prezentuje się w rzeczywistości. W trakcie gdy kupujemy komputery dla graczy musimy myśleć również o tym, aby współgrał z resztą sprzętu właśnie między innymi z klawiaturą. Wszystkiego są zwolennicy i przeciwnicy.

Klawiatura do gier

Tak samo jest jeśli chodzi o klawiaturę do gier. Są zwolennicy płaskich klawiatur, a znajdą się również tacy, którzy będą za klawiaturami wypukłymi argumentując to tym, że klawisze są mocniejsze ponieważ nie są tak kruche jak w klawiaturze płaskiej. Są różne rodzaje druku liter na klawiaturze np. :  najpopularniejszym jest tampodruk zazwyczaj są one nisko kosztowe i są odporne na urazy mechaniczne, natomiast mają również wady są dość mocno wyczuwalne pod palcami. W klawiaturach, które są już przeznaczone do gry to, polecane są nanoszone metodą termosublimacyjną są one nie wyczuwalne pod palcami i są z tak mocnego tworzywa wykonane, że są praktycznie nie do zdarcia. Jednak najlepsze są formowania wtryskowe, wtedy każdy przycisk składa się z dwóch części, mają tzw. : podwójne oznaczenie. Są one kojarzone z niezwykle dobrą widocznością jak i świetnym kontrastem. Komputery dla graczy mają często w zestawach już dołączone klawiatury, ale nie zawsze spełniają one nasze wymagania, więc warto kupować takie bez niej i dobierać ją pod swoje preferencje i potrzeby. Dość popularne w aktualnym czasie są klawiatury stykowe, które mają mechanizmy nożycowe i gumowe membrany. Warto jednak postawić na mechanizmy nożycowe ze względu na to, że są trwalsze od gumowych membran i są o wiele cichsze. Można rzec, że to wymysł producentów i nie potrzebne jest to, ale jednak niektórzy decydują się na opcję klawiatury wraz z… pilotem do telewizora. Jest to opcja dla osób, które nie lubią mieć zbyt dużo akcesoriów w domu i chcą mieć np. : 2 w 1. Obecnie niezwykle popularne są przełączniki mechaniczne pozwalają one w szybki sposób na przełączenie klawiszy. Pozwala zaoszczędzić to czas. Występują różnego rodzaju przełączenia: liniowe, czarne. Działają niezwykle szybko i bardzo sprawnie. Przydadzą się one graczom, których denerwuje to gdy przegrywają przez niechcące dotknięcie innego klawisza. Tak samo jak komputery dla graczy tak samo i klawiatury muszą być wykonane z solidnego materiału tak by mogły posłużyć długi czas bez żadnych usterek. Te tańsze zwykle wykonane są ze słabej jakości plastiku.

Related Posts