Roboty do programowania – wymarzona interaktywna zabawka

Roboty do programowania – wymarzona interaktywna zabawka – współcześni rodzice mają coraz więcej możliwości by zapewnić rozwój swoim dzieciom. Lekcje angielskiego, dodatkowe zajęcia sportowe czy też gra na instrumentach muzycznych to już standardowe dodatki do planu tygodnia dziecka. Przy wyborze kierują się nie tylko atrakcyjnością zajęć, ale przede wszystkim edukacyjnemu wpływowi na pociechy.

Dzięki temu trendowi, rośnie popularność kursów programowania czy też zabawek edukacyjnych. Jedną z takich zabawek, łączących dobrą zabawę i możliwości nauki są roboty do programowania. Wydaje się to świetnym pomysłem na wprowadzenie dzieci do trudnego świata programowania, dzięki zabawie. Ułatwi to przyswajanie wiedzy, jednocześnie bawiąc.

Zawody przyszłości

Nie przypadkowym jest twierdzeniem, że na nauka informatyki, specjalistycznej obsługi komputerów czy też programowania to wymagające zadanie dla wielu dorosłych osób, a co dopiero dla dzieci. Warto więc pomyśleć o nauce programowania jak najwcześniej. Według danych GUS, zawody związane z komputerami i programowaniem mają obecnie największą liczbę wakatów spośród wszystkich branż. Nie jest również tajemnicą, że zawody programistyczne są bardzo dobrze opłacane, nawet osoby o podstawowej wiedzy, będące na stażach czy praktykach mogą liczyć na zarobki na poziomie 3 tysięcy złotych miesięcznie. Najlepsi są w stanie zarobić kilkanaście razy więcej, niezależnie czy pracują na etacie w korporacji czy też jako freelancerzy. Według ekspertów ten trend, nie tylko się utrzyma, ale wręcz przyspieszy. Postępująca automatyzacja i komputeryzacja powoduje wzrost zapotrzebowania na specjalistów od programowania, oferując im jeszcze większe wynagrodzenia za pracę. Dlatego coraz więcej przedszkolaków i dzieci w szkołach podstawowych – oczywiście z drobną pomocą rodziców – zaczyna poznawać podstawy programowania. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku roboty do nauki programowania.

Dla kogo roboty do programowania?

Roboty do programowania - wymarzona interaktywna zabawka
Roboty do programowania – wymarzona interaktywna zabawka

W zależności od wybranego typu i modelu robotów, przeznaczone są one dla dzieci w różnym wieku. Dostępne są wersję uczące podstaw programowanie stworzone z myślą o 4-latkach. W takiej konfiguracji, w trakcie zabawy przedszkolaki uczą się podstaw logicznego myślenia, rozwijają kreatywność i zdolności pamięciowe. Połączone jest to z zadaniami zręcznościowymi, tak by forma była atrakcyjna dla najmłodszych. Wciągniecie w zabawę jest najpoważniejszym zadaniem przy konstrukcji edukacyjnych zabawek dla najmłodszych. Dzięki mini grą dzieci szybko nauczą się obsługi robota i zaczną czerpać przyjemność z nauki.

Wydawać by się mogło, że obsługa takiej zabawki jest trudna, nic bardziej mylnego. Wystarczy podłączyć do komputera, smartfona czy tabletu by w prosty sposób tworzyć niesamowite dzieła.

Myśląc o edukacji naszych dzieci, o zapisaniu ich na dodatkowe zajęcia czy wykupieniu dodatkowych kursów, ale też dokonując wyboru zabawek edukacyjnych, powinniśmy kierować się tym, co może przynieść przyszłość. A dokładniej mówiąc tym, jak będzie ona wyglądać, jak bardzo rozwinie się technologia. Im mamy do czynienia ze starszymi dziećmi, program stawia poważniejsze zadania przed pociechami. Warto pamiętać, że głównym celem takich robotów jest rozbudzenie zainteresowania programowaniem, jeśli takie dostrzeżemy warto wysłać dziecko na specjalistyczny kurs czy też szkoły programowania.

Zalety nauki programowania dla dzieci

Nauka programowania jest trudnym zadaniem, dlatego warto rozpocząć je jak najczęściej.  Mało, które zajęcie tak dobrze uczy analitycznego myślenia oraz rozwija zdolności pamięciowe. Ponadto nauka programowania wiąże się również z ćwiczeniem cierpliwości, sumienności czy też dokładności, a wśród dzieci świetnie rozwija kreatywność. Przy tworzeniu nawet najprostszych i najmniej skomplikowanych programów, trzeba wielokrotnie szukać błędów, poprawiać je oraz testować całość, i tak aż do skutku.  Uczy to wytrwałości, oraz tego, że nie można się łatwo poddawać i każdy problem można rozwiązać, wystarczy trochę wysiłku. By zachęcić najmłodszy do nauki programowania warto zaproponować im zabawę robotem do programowania lub podobnym zabawki edukacyjne. Rozbudzą one ciekawość i pozwolą miło spędzić czas.

Roboty do programowania to ciekawa, nowa propozycja na rynku. Pozwala nie tylko dobrze się bawić i w ciekawy sposób uczyć najmłodszych, ale może mieć duży wpływ na ich przyszłość. Zainspirowane i zainteresowane programowaniem dzieci mogą chcieć kontynuować naukę w kolejnych latach swojego kształcenia. Wybór zawodu programisty okaże się zajęciem interesującym, gwarantującym dobre stanowisko i wysokie zarobki. Kto powinien zakupić roboty do programowania? Oczywiście rodzice, którym zależy na przyszłości Swoich dzieci, ale nie tylko. Z takich robotów powinny również korzystać przedszkola czy też szkoły podstawowe. Zajęcia prowadzone z użyciem takich edukacyjnych materiałów zachęcą dzieci do aktywnego uczestnictwa w nich przez co podniesie się jakość zajęć. Zakup powinny rozważyć również świetlice szkolne czy też placówki gdzie dzieci spędzają wolny czas.

Related Posts