Dekoracje ścienne – plakaty na ścianę

Dekoracje ścienne – plakaty na ścianę to trend w modzie w aranżacji wnętrz i reklamie zewnętrznej. Chodzi również o wewnętrzne wyrażanie siebie. Zmieniły się czasy, zmieniły się mody, zmieniły się preferencje, zmieniły się gusta, zmieniły się nastroje, zmieniły się idole, a także twarze i krajobrazy na plakatach. Elegancko zaprojektowane plakaty ścienne to doskonałe narzędzie do szybkiego, taniego i dynamicznego projektowania mieszkań, biur, kawiarni i nie tylko.

Wykorzystanie plakatów ściennych

Plakaty ścienne są często wykorzystywane w celach promocyjnych. Ozdabiają sklepy, gabloty i wnętrza. Możesz kupić gotowe plakaty lub zamówić plakaty dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz zaprojektować plakat na ścianę, wydrukować go na dowolnym papierze i post-printować. Warto dokupić aluminiową ramę plakatową, schować plakat pod szkłem, wybrać uchwyt lub zamontować plakat na sztywnej podstawie, takiej jak płyta piankowa.

Obecnie oferowana usługa polega na opracowaniu i wydrukowaniu plakatów na dowolny wymiar ściany na różnych powierzchniach. Wszystkie obrazy mogą być pomniejszone, powiększone lub innego rodzaju wzory gotowe do druku przy wykonywaniu plakatów na ścianie. Plakaty mogą mieć dowolny rozmiar. Możesz wybrać rodzaj papieru, gęstość i dodatkowe efekty. Duży plakat na ścianie został wydrukowany z wykorzystaniem szerokich możliwości nowoczesnego sprzętu poligraficznego.

Dostępna jest szeroka gama gotowych plakatów, a także standardowe, gotowe do druku układy projektów. Znajdziesz zdjęcia celebrytów, reprodukcje obrazów znanych artystów, zdjęcia krajobrazów miejskich, oceanicznych i górskich, a także spektakularne czarno-białe zdjęcia. Plakaty przedstawiające muzyków i aktorów, stare plakaty, plakaty artystyczne – każdy pomysł na udekorowanie wnętrza z powodzeniem uzupełni odpowiednie wyobrażenia.

Plakaty są prawie wszędzie

Istnieje kilka rodzajów plakatów: reklamowe, informacyjne, plakaty bezpieczeństwa, dekoracje wnętrz. Najczęściej plakaty są elementem kampanii reklamowej i budowania relacji z otoczeniem. Dziś najnowsze możliwości branży poligraficznej pozwalają na zastosowanie szerokiej gamy różnych materiałów i wielu technik druku obrazu w produkcji plakatów na ścianę, dzięki czemu efekt końcowy wyróżnia się wyrazistością i kolorem nadruku, przyjemną fakturą materiału, łatwość montażu i długowieczność.

Dekoracje ścienne - plakaty na ścianę
Dekoracje ścienne – plakaty na ścianę

Nowoczesne plakaty można drukować na papierze, folii, tkaninie banerowej, a nawet na podłożach plastikowych i innych bardziej oryginalnych materiałach w różnych kategoriach i właściwościach. W zależności od wybranego materiału dostępne są różne metody wykonania plakatu. Nowe technologie druku pozwalają zmodernizować każde pomieszczenie, czy to biuro, czy mieszkanie. Projektanci znajdą ostateczne wykończenie każdego projektu wnętrza, którego potrzebujesz. Miłośnicy malarstwa vintage lub nowoczesnego będą mogli podziwiać i wybrać odpowiednie obrazy ze specjalnie stworzonej kolekcji. Miłośnicy niezwykłego, kolorowego lub inaczej czarno-białego świata z pewnością przestaną wpatrywać się w czekające na niego na ścianie plakaty.

Druk plakatów wykorzystuje tylko wysokiej jakości papier i prostuje się zaraz po wyjęciu z pudełka. Piękne plakaty ścienne w dużych rozmiarach można kupić z różnymi podkładami. Często decyzje na korzyść takiego lub innego materiału są podejmowane po wybraniu obrazu, ponieważ tekstura podstawy może wpływać na kolor i inne właściwości wizualne.

Katalog zawiera następujące materiały do ​​druku plakatów:

  • Papiery fotograficzne o różnej gęstości z matowym lub błyszczącym wykończeniem.
  • Włóknina na fototapety.
  • Płótno syntetyczne o specjalnej fakturze.
  • Papier plakatowy.

Przed zakupem taniego dużego niestandardowego plakatu do Twojego wnętrza, zdecyduj, na jakim materiale chcesz drukować. W tym celu warto skonsultować się z ekspertem, który doradzi, czy możliwe jest połączenie wybranego obrazu z konkretną powierzchnią. Na przykład papier matowy może subtelnie upiększyć wyrazistość twarzy, a papier błyszczący może uwydatnić najbardziej subtelne rysy. Jeśli już wiesz, co chcesz zobaczyć na ścianach swojego biura lub domu, po prostu zamów produkt.

Plakaty są formą sztuki

Powstała dopiero pod koniec XIX wieku, jest jednym z najmłodszych rodzajów grafiki artystycznej. Druk plakatów na zamówienie pozwala na zakup detali wnętrza, które nie dominują, ale uzupełniają pomieszczenie. Za pomocą plakatów na ścianie możesz wpłynąć na wizualną percepcję pomieszczenia: zwiększyć przestrzeń, powiększyć pomieszczenie lub dowolny inny efekt.

W zależności od treści plakaty dzieli się zwykle na 3 kategorie:

  1. Zdjęcia. Jeśli jesteś fotografem lub podróżnikiem, jeśli chcesz ozdobić swoje ściany żywymi wspomnieniami lub zdjęciami, ta opcja jest dla Ciebie. Lub chcesz nadać pomieszczeniu atmosferę, używając zdjęć swoich ulubionych muzyków lub aktorów. Ponadto, jeśli chcesz zrobić fajny prezent, możesz zrobić ładne zdjęcie przyjacielowi lub ukochanej osobie i podarować je jako prezent.
  2. Symboliczny. Jeśli kochasz malarstwo abstrakcyjne lub chcesz powtórzyć na swoim plakacie dzieło znanego artysty, utalentowanego współczesnego grafika, to jest twój wybór. Dzieci mogą z radością udekorować swój pokój plakatami z ulubionymi postaciami z kreskówek na ścianach.
  3. Tekst. Wybierz tę opcję, jeśli chcesz powtórzyć na swoim plakacie cytaty znanych sportowców, biznesmenów lub polityków, a raczej klasyki, które zainspirowały Cię do zdobycia szczytu (osobiście i zawodowo). Ten plakat jest idealny do dekoracji biura lub domowego miejsca pracy.