Dlaczego druk offsetowy będzie nadal popularny?

Dlaczego druk offsetowy będzie nadal popularny? Druk offsetowy to technika drukowania, w której farba z płyty drukarskiej nie jest przenoszona bezpośrednio na papier, ale przechodzi przez cylinder pośredni, wałek offsetowy. Ta forma druku nazywana jest również drukiem planarnym. Inną różnicą między drukiem offsetowym a innymi rodzajami druku jest to, że obraz jest prosty, a nie lustrzany.

Zasada druku offsetowego jest prosta: obraz najpierw nanoszony jest na światłoczułą warstwę kliszy drukarskiej, następnie wałek z formatką przenosi go na wałek offsetowy, a stamtąd na papier. Obecnie istnieje kilka sposobów przenoszenia obrazu na płytę drukarską w celu uzyskania doskonałej jakości i wyrazistości.

Druk offsetowy – przewaga nad innymi formami

Druk offsetowy pojawił się ponad 100 lat temu i od razu pokazał swoje niezaprzeczalne zalety. Jest to więc dziś potężna gałąź przemysłu, wysoce zmechanizowana i wysoce zautomatyzowana, wykorzystująca w swoich maszynach, urządzeniach, technikach i materiałach wszystkie osiągnięcia współczesnej nauki. Jednocześnie nastąpiła głęboka zmiana w metodzie druku offsetowego, którą można uznać za natychmiastową, bo to kilkadziesiąt lat w kontekście ogólnego rozwoju druku. To właśnie doskonała jakość i odwzorowanie kolorów sprawia, że ​​druk offsetowy jest najpopularniejszą metodą druku na świecie. Nawet po wynalezieniu druku cyfrowego nadal dominuje druk offsetowy, zwłaszcza w dziedzinie druku reklamowego.

Druk offsetowy ma kilka ważnych zalet w porównaniu z innymi rodzajami druku:

  1. Do druku offsetowego nadaje się każdy rodzaj papieru i wszystkie metody uszlachetniania (laminowanie, lakierowanie wybiórcze, dziurkowanie, perforacja i wiele innych).
  2. Uzyska najwyższą jakość druku przy niskich kosztach.
  3. Możliwość drukowania dużych ilości bez utraty jakości.

Dziś druk offsetowy jest tak wszechobecny, że prawie wszystkie czasopisma i gazety, dokumenty biznesowe, a nawet banknoty są offsetowe. Dzięki drukowi wiele się zmieniło, ponieważ człowiek otrzymuje wiele informacji za pomocą wzroku. Tłoczenie, druk offsetowy i inne metody pozwalają przyciągnąć uwagę kupujących, partnerów, klientów. To świetna okazja, aby wyrazić siebie i sprawić, by Twoja firma odniosła większy sukces. Chociaż wiele osób otrzymuje informacje przez Internet, broszury, czasopisma i inne produkty pozostają aktualne.

Dlaczego druk offsetowy stał się bardzo popularny w branży poligraficznej?

Dlaczego druk offsetowy będzie nadal popularny?
Dlaczego druk offsetowy będzie nadal popularny?

Wynika to z ważnych funkcji. Jeśli porównać druk offsetowy z innymi metodami, to wyrazistość obrazu naniesionego na materiał jest niesamowita. Jeśli druk offsetowy zostanie zastosowany do plakatów wielkoformatowych, nie ma wątpliwości, że przyciągną one wiele uwagi i tym samym spełnią swoje zadanie. Jeśli broszury zostaną wydrukowane, będzie więcej kupujących, ponieważ przyciągną ich przyciągające wzrok projekty.

Druk offsetowy pozwala na wydruk dowolnego produktu w 1-3 kolorach a nawet 4 kolorach. Można go zadrukować specjalnymi kompozycjami farb, takimi jak złoto. Czasami stosuje się lakiery UV i ten nadruk UV jest bardzo ciekawy. Druk opieramy na różnych użytych materiałach, nie tylko kartonie, ale również plastiku, gazecie itp. i dobieramy żądaną grubość. Druk offsetowy pozwala na produkcję dużych ilości produktów w krótkim czasie. Oznacza to, że jeśli istnieje pilna potrzeba wydania i dystrybucji dużej liczby broszur, nie ma się czym martwić. Będą gotowe w krótkim czasie, musisz tylko sam znaleźć sprzedawcę.

Generalnie koszt druku webadruk.pl/produkty/wizytowki-foldery-ulotki-plakaty w dużych nakładach jest niższy. Druk offsetowy może być wykorzystywany do produkcji szerokiej gamy produktów drukowanych. Mogą to być produkty promocyjne, konsumenckie (zeszyty, torby papierowe, koperty, naklejki, teczki, naklejki i zeszyty, etykiety, gadżety), poligrafia reklamowa i komercyjna (ulotki, broszury biznesowe, czasopisma, katalogi, książki), opakowania, a nawet plastikowe karty.

Druk offsetowy – zasada działania

Wszystkie urządzenia świadczące usługi druku offsetowego działają na zasadzie technicznej. Jego istota polega na tym, że farba w elastycznej postaci, owinięta wokół cylindra, jest przenoszona pod pewnym ciśnieniem na płótno gumowe, a następnie w podłoże. Układ wydruku jest tak zaprojektowany, aby wykrój i nadruk znajdowały się na tej samej płaszczyźnie, aby zdjęcie pasowało. Przed nałożeniem farby forma jest pokryta specjalnym roztworem. Podczas drukowania katalogów formularze są obrabiane wodnym roztworem tuszu do walcowania, a następnie pod pewnym ciśnieniem stykają się z arkuszem gumy. Z kolei płyta styka się z papierem, tworząc odcisk.

Chociaż drukowanie czasopism i innych produktów wymaga wielu prac przygotowawczych, sam proces jest prosty i szybki dzięki drukowi offsetowemu. Zalety takiego podejścia są oczywiste. Niektóre prasy posiadają sekcję lakierniczą z lakierem dyspersyjnym. Lakiery nie tylko zapewniają estetykę zadrukowanym produktom, ale także chronią je przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Wystarczy skontaktować się z drukarnią offsetową i mieć pewność, że cały zakres prac zostanie szybko zrealizowany.

Webadruk drukarnia cyforwa
Al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław
570 240 980
www.webadruk.pl

Related Posts