Esperanza statyw EF108 Wys. 1060mm 3-kierunkowa głowica

Esperanza statyw EF108 Wys. 1060mm 3-kierunkowa głowica – fotografia dzisiaj wchodzi na coraz to wyższe poziomy. Zaawansowana technologia umożliwia bowiem uzyskiwanie zdjęć i filmów w lepszej jakości, przez co uzyskujemy wzmożone doznania podczas patrzenia na tego typu dzieła. Nie ma więc co się dziwić, że coraz więcej osób postanawia spróbować swoich sił w wspomnianej dziedzinie. Zdjęcia i filmy wykonywać bowiem możemy na setki sposobów za pomocą przeróżnych urządzeń. Kiedyś przystosowane były do tego jedynie aparaty fotograficzne, które nie dość, że były nieporęczne, to rezultaty nie powalały.

Dziś jednak zdjęcia wykonywać możemy nawet za pomocą smartfonów, które posiadamy większość dnia pod ręką. Wciąż jednak, mimo postępującej jakości oprogramowania, trzeba posiadać odpowiednie gadżety, które wspomogą główny moduł podczas pracy. Na rynku obecnych jest wiele rodzajów statywów, obiektywów i innych urządzeń przeznaczonych do kategorii fotografii. Co jednak warto wybrać przede wszystkim na początek? Na to oraz inne pytania odpowiemy w dalszej części artykułu, więc pozostańcie z nami!

Problemy drżących rąk

Ile razy każdemu z nas zdarzyło się przypadkiem poruszyć aparatem, by upragniony moment został uwieczniony w beznadziejnej jakości? Zapewne przynajmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt razy w życiu. Oczywiście, wszystko to zależy od naszego zapału i częstotliwości robienia zdjęć, lecz zjawisko takie do rzadkich nie należy. W tym też wypadku najbardziej przydaje się gadżet, który pozwoli ustabilizować obraz i zredukować jakiekolwiek niepożądane wstrząsy i drgania. Jak rozwiązać wspomniany problem? Idealnie w tym wypadku sprawdzi się statyw stabilizujący. Jego główną funkcją jest utrzymanie telefonu komórkowego, aparatu, kamery czy też inne urządzenia fotograficznego w stałym położeniu, dzięki czemu nie ma możliwości, by coś mogło wpłynąć na jakość naszego zdjęcia. Na rynku istnieje ich wiele rodzajów, które charakteryzują się przede wszystkim odmiennymi funkcjami oraz ceną. Ceny statywów bowiem rozpoczynają się już od kilku złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach. Stąd też pojawia się problem odnośnie wyboru pierwszego statywu. Czy lepiej jest od razu zainwestować większą kwotę i móc cieszyć się profesjonalnym produktem czy też lepiej zaryzykować i nieco oszczędzić? Poniżej przedstawiliśmy, według nas, statyw idealny dla każdego początkującego, który dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z fotografią. Statyw Esperanza EF108 kosztuje bowiem jedynie 30 złotych, oferuje natomiast znacznie więcej niżeli wydawałoby się widząc jego cenę. Dlaczego warto go wybrać? Poniżej znajduje się odpowiedź na wspomniane pytanie.

Statyw dla początkującego

Esperanza statyw EF108 Wys. 1060mm 3-kierunkowa głowica
Esperanza statyw EF108 Wys. 1060mm 3-kierunkowa głowica

Statyw Esperanza EF108 przeznaczony został dla wszelkich aparatów fotograficzny, kamery video czy też nawet laserowych urządzeń pomiarowych. Szeroki zakres zastosowań powoduje, iż potencjalny użytkownik wykorzystać go może w przeróżnych sytuacjach nie narażając się zarazem na dodatkowe koszty. Dodatkowo, razem w cenie otrzymujemy materiałowy pokrowiec, który pomoże w zabezpieczeniu statywu podczas transportu w inne miejsca. Czym natomiast cechuje się właściwe urządzenie? Statyw sam w sobie jest bardzo lekki, natomiast jest w stanie udźwignąć nawet 2 kilogramy ciężaru. Należy on do rodziny tripodów, czyli gadżetów, które posiadają trzy odnóża stabilizujące. Użytkownik jest w stanie wysunąć statyw aż do długości nieco ponad jednego metra, dzięki czemu zyskuje duże pole do manewru. Posiada on dodatkowo 3-kierunkową głowicę, która umożliwia umieszczenie aparatu fotograficznego lub kamery w dowolnym położeniu. Co więcej, aluminiowe nogi zakończone zostały małymi obiciami z gumy, dzięki czemu statyw będzie stabilnie umieszczony na dowolnej powierzchni, bez ryzyka przechylenia się oraz uszkodzenia naszego zapewne droższego sprzętu fotograficznego. W cenie 30 złotych uzyskujemy także aż 2-letnią gwarancję, stąd w razie nieumyślnego uszkodzenia urządzenia jesteśmy w stanie je za darmo naprawić lub wymienić na nowy egzemplarz. Co, jeśli jednak szukamy czegoś bardziej profesjonalnego, niżeli świetny dla początkujących statyw Esperanza EF108? 

Gdy szukamy czegoś lepszego

Ceny statywów dla bardziej profesjonalnych użytkowników zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą w kwotach liczonych tysiącami. Wykorzystywane są one głównie w pracy fotografa, geodety czy też innych zawodów związanych ściśle z potrzebami stabilizacji urządzeniem użytkowych. Do najpopularniejszych marek należą w tym wypadku Manfrotto, Gitzo czy też Camrock. Firmy te od lat obecne na rynku stworzyły dziesiątki produktów związanych ściśle z fotografią, stąd cieszą się bardzo dobrą renomą wśród profesjonalnych fotografów. Czy jednak warto od razu wydawać aż tak ogromne kwoty na statywy? Obiektywnie lepszą inwestycją może być tańszy statyw, a dodatkowo odłożenie części pieniędzy na aparat czy też kamerę. To przecież one koniec końców odpowiadają w największej mierze za jakość wykonywanych zdjęć oraz filmów. Tak więc statyw Esperanza EF108 i w tym wypadku sprawdzi się po prostu idealnie. 

Related Posts