Smartfon Samsung Galaxy Note 20

Smartfon Samsung Galaxy Note 20 – w obecnych czasach smartfony pełnią wiele funkcji, a tym samym spowodowały odejście w niepamięć innych, kiedyś przydatnych urządzeń. Kto bowiem dziś używa klasycznego notatnika, gdy dostęp do niego mamy w każdej chwili cyfrowo? Podobny los spotkał wszelkiego rodzaju odtwarzacze muzyki, podręczne aparaty fotograficzne czy też kalkulatory. Mówiąc wprost: telefony komórkowe stały się urządzeniami uniwersalnymi.

Nie ma więc co się dziwić, że producenci dokładają wszelkich starań, by stały się one jeszcze bardziej potrzebne. Wciąż bowiem wprowadzane są nowe funkcje i usprawnienia pozwalające użytkownikowi ułatwić codzienność. Ostatnimi więc czasy coraz bardziej popularne stają się smartfony typu “Note”, które, oprócz pełnienia klasycznych funkcji zwykłego telefonu komórkowego, posiadają dołączony rysik umożliwiający efektywne tworzenie różnych notatek i korzystanie z aplikacji. Czy jednak warto dopłacać dodatkowo kilkaset złotych, gdy w sklepach obecnych jest co najmniej kilkanaście alternatyw?

Smartfon na rok czy kilka lat?

Smartfon Samsung Galaxy Note 20
Smartfon Samsung Galaxy Note 20

W branży mobilnej wyróżnia się dwa typy urządzeń: budżetowce, które są telefonami tanimi i posłużą nam najczęściej od roku do maksymalnie dwóch lat oraz flagowce. Te drugie są wypełnione najbardziej wydajnymi komponentami, wspierane przez długi okres, a tym samym kosztują znacznie więcej. Wiele więc ludzi podczas wyboru zastanawia się, warto dołożyć więcej pieniędzy i móc cieszyć się smartfonem przez kilka następnych lat, czy może jednak oszczędzić, a tym samym szybciej wymienić telefon komórkowy na nowy. Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć, czego potrzebujemy od nowego urządzenia mobilnego. Czy szukamy czegoś do codziennych czynności jak przeglądanie Internetu, użytkowanie podstawowych aplikacji, czy może jednak do bardziej wymagających czynności? Budżetowce bowiem idealnie sprawdzą się w tym pierwszym przypadku. Ich specyfikacja jest zazwyczaj po prostu przyzwoita, dzięki czemu we wzorowy sposób spełniają one funkcje im powierzone. Fotografia także nie stoi na najwyższym poziomie oraz nie znajdziemy tam wielu dodatków jak chociażby czytniki linii papilarnych w ekranie. Jednak, gdy ktoś decyduje się wydać kilkaset złotych na smartfon pragnie, by były one obecne? We flagowcu natomiast mamy praktycznie wszystko, co najlepsze w danym momencie. Topowe komponenty, rozmaite dodatki, świetna wydajność. Kupując takie urządzenie możemy być pewni, iż posłuży nam przez długi okres. Do tej kategorii należy między innymi Smartfon Samsung Galaxy Note 20, o którym więcej informacji znajduje się poniżej. 

Flagowa seria Samsunga

Samsung Galaxy Note 20 to jeden z przedstawicieli ubiegłorocznej serii smartfonów pełniących zarazem funkcje pełnoprawnego notatnika. Czym różnią się od innych? Najważniejszym aspektem tego typu urządzeń jest obecność dodatkowego rysika, który przechowywany być może w specjalnym miejscu obecnym w smartfonie. W tym celu producent tworzy dziurę w obudowie, gdzie przetrzymywać można elektroniczny długopis. Dzięki niemu bowiem w szybki sposób możemy pisać po ekranie telefonu komórkowego, a tym samym wykonywać notatki, zapiski i tak dalej. W smartfonach typu “Note” obecnych jest wiele dodatkowych funkcji zwiększających efektywność posługiwania się rysikiem. Możemy bowiem zamieniać pismo ręczne na komputerowe oraz rysować po zablokowanym ekranie. Urządzenia takie idealnie sprawdzają się w biznesie, gdzie ciągła praca wymaga od nas elastyczności oraz odpowiedniego zarządzania czasem. Samsung Galaxy Note 20 to jednak nie tylko rysik, ale też świetna specyfikacja, o której powiemy w następnej części artykułu.

Specyfikacja

Samsung Galaxy Note 20 posiada ekran typu sAMOLED Plus, który gwarantuje jakość wyświetlanych obrazów na możliwie najwyższym poziomie. Świetny kontrast, bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz wysoka płynność to tylko niektóre cechy wspomnianego wyświetlacza. Sercem natomiast całego urządzenia został potężny Exynos 990, który zapewni świetną wydajność w różnych aplikacjach oraz grach. Smartfon ten bowiem przystosowany został także do gamingu. 8GB szybkiej pamięci RAM dodatkowo wspomogą procesor, by doznania użytkownika pozostały jak najlepsze. Jak jednak wygląda sprawa z możliwościami fotograficznymi tego telefonu? Do dyspozycji mamy aż trzy moduły sprawdzające się w różnych sytuacjach. Aparat szerokokątny, ultraszerokokątny oraz teleobiektyw zapewnią zdjęcia o najwyższej jakości, niezależnie od ich rodzaju i warunków otoczenia. Warto wspomnieć także kilka słów o baterii. Samsung Galaxy Note 20 posiada ogniwo o pojemności 4300 mAh, które starczy na intensywny dzień użytkowania. Dodatkowo znaleźć także możemy w urządzeniu moduł 5G zapewniający najszybsze dziś połączenie internetowe. Samsung także zadbał o odpowiednie możliwości zabezpieczenia telefonu. Ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran skutecznie ochroni nasze najbardziej wrażliwe dane zmagazynowane w nawet 512GB pamięci wbudowanej. Wszystko to zamknięte zostało w ekstrawaganckiej, zielonej obudowie wyróżniającej się w tłumie.

Related Posts