Kino domowe na przykładzie Samsung HT-J4500

Kino domowe na przykładzie Samsung HT-J4500 – uwielbiamy chodzić do kina. Delektujemy się wówczas tym, co widzimy na wielkim ekranie. Dla wielu ludzi przeniesienie tych wrażeń do przytulnego wnętrza własnego mieszkania było czymś niewyobrażalnym, jeszcze w latach 90. poprzedniego wieku. Technika jednak parła do przodu. Z biegiem czasu pojawiały się coraz bardziej doskonałe sprzęty, za pomocą których można było odtworzyć film w bardzo dobrej jakości.

Obecnie kina domowe wiodą prym, jeśli chodzi o sprzedaż i pomagają poczuć się jak w kinie. Skupimy się w niniejszym artykule na kinie domowym 4 generacji, na przykładzie marki Samsung. Co umożliwia nam kino domowe Samsung HT-J4500? Jakimi cieszy się parametrami? Gdzie i za ile kupimy ten sprzęt? Zapraszamy do lektury!

Historia dźwięku

Kino domowe na przykładzie Samsung HT-J4500
Kino domowe na przykładzie Samsung HT-J4500

Warto prześledzić dzieje rozwoju technologii, które wpłynęły na kina domowe. Na wstępie zaznaczyliśmy wpływ kina na nasze ciągoty do implikowania technologii charakterystycznych dla kin w naszych domach. Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Jest popyt, jest podaż. Zanim jednak do tego dojdziemy, warto prześledzić rozwój kina pod kątem czysto technicznym. Wszystko zaczęło się od dźwięku monofonicznego. Wraz z rozwojem kina próbowano udoskonalić dźwięk towarzyszący obrazowi. W ten sposób zaimplementowano dźwięk stereofoniczny. O ile stare kino pasowało do pasma stereofonicznego, o tyle pojawiające się coraz częściej efekty specjalne wymagały opracowania lepszej technologii. Jesteśmy przy latach 70 poprzedniego wieku. Pojawiają się filmy science-fiction, w których naprawdę wiele się dzieje. Obraz ma już odpowiednią głębię i ostrość. Z dźwiękiem jest jednak inna historia, ponieważ system stereofoniczny zakłada wydobywanie się dźwięków z dwóch do trzech głośników. Zawiera również szumy i nie jest do końca czysty. Próbowano temu zaradzić. Londyńskie firma Dolby Laboratories Inc. rozpoczęła pracę nad redukcją szumów i nad dźwiękiem kanałowym. Owocem tych starań jest pamiętne Dolby Stereo, które później przeistoczyło się w system Dolby Serround Pro Logic. To ostatnie cechowało się obecnością 4 kanałów dźwiękowych. Mamy rok 1977. Na ekrany kin trafiają “Gwiezdne Wojny” w reżyserii Georga Luckasa. Film ten w pełni wykorzystał technologię opracowaną przez Dolby Laboratories Inc. Efekty dźwiękowe zastosowane w tym legendarnym już hicie wywarły na widzach piorunujące wrażenie. Kilkanaście lat później, w 1991 na ekrany kin trafia “Powrót Batmana”. Obraz ten jeszcze bardziej podkręca wrażenia widzów. W filmie tym po raz pierwszy zastosowano system dźwięku wielokanałowego. Dźwięk zapisywany był w sposób cyfrowy. Tak zaczyna się era Dolby Serround Digital. Technologię tę spotkamy w kinach domowych. Zdobycze ludzkiej inwencji technicznej są punktem wyjścia dla dalszego rozwoju systemów dźwiękowych. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się jeszcze doskonalszego dźwięku niż obecnie. 

Czwarta seria kin domowych marki Samsung

Wytrawni kinomani stawiają na kina domowe umożliwiające im większą immersję. Lubią otaczający ich dźwięk i ostrość obrazu, jaki widzą na ekranie. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła firma Samsung, wydając 4 serię niesamowitych kin domowych. Skupmy się na Samsungu HT-J4500. To sztandarowy produkt tej marki cieszący się wysoką funkcjonalnością i jakością obrazu. Opisując ten produkt, nie można nie wspomnieć o platformie Opera TV Store 4.0. Umożliwia ona łatwy dostęp do 250 aplikacji. Odpowiadają one za kontent na bardzo wysokim poziomie. Technologia zaimplementowana w tym konkretnym modelu kin domowych zapewnia niesamowitą głębię obrazu i dźwięku. Grzechem byłoby nie wspomnieć o odtwarzaczu Blue-Ray wchodzącym w skład zestawu. Skaluje on obraz z płyt DVD do jakości full HD. Brzmi wybornie, nieprawdaż? Wysoka rozdzielczość oglądanych przez nas super produkcji sprawi, że docenimy swoje kino domowe. Samsung HT-J4500 korzysta z technologii Crystal Amplifier Plus. Pewnie zastanawiasz się, na czym ona tak dokładnie polega? Odpowiada ona za oczyszczenie dźwięku z cyfrowych zakłóceń. Ponadto trzeba też wspomnieć o funkcji Bluetooth Sound On i możliwości konwertowania utworów z płyt CD do formatu MP3. Każdy zestaw z czwartej serii, w tym Samsung HT-J4500 działa na mocy 500W. 

Specyfikacja

Dla potencjalnego konsumenta, który poszukuje odpowiedniego sprzętu gwarantującego mu niesamowite wrażenia estetyczne, ważna jest odpowiednia specyfikacja kina domowego. Poniżej zawarliśmy najważniejsze parametry techniczne kin domowych Samsung HT-J4500.

  • System 5.1
  • Odtwarzacz Blue Ray
  • Dekoder DTS, Dolby Digital, DTS Digital Serround, DTS HD Master Audio, Dolby TrueHD
  • Możliwość skalowania obrazu z DVD do jakości full HD w rozdzielczości 1080p.
  • Funkcje sieciowe DNLA
  • Technologie Anynet+, BD Wise, Crystal Amplifier Plus, Power Bass, BD Live
  • Obsługa płyt CD, DVD, Blue-Ray 3D
  • Odtwarzanie plików FLAC, WMA, PNG, MPG, MP3, MP4, JPG, DiVX, DiVX HD, AVI, AAC, AC-3, AVCHD

Gdzie kupić i za ile?

Kina domowe Samsung HT-J4500 kupisz w sklepach ze sprzętem elektronicznym. Możesz również zamówić sprzęt za pośrednictwem Internetu. Przeciętna cena tego konkretnego modelu waha się od 1000 do 1300 zł. Niewiele jak na sprzęt wysokiej jakości, który umożliwi Ci głęboką immersję w trakcie oglądania kasowej superprodukcji. 

Related Posts