Laptop Dell Latitude 5511 – laptop który posłuży lata

Laptop Dell Latitude 5511 – laptop który posłuży lata – w obecnych czasach jak nigdy przekonaliśmy się że dostęp do dobrej elektroniki jest bardzo istotny. Zarówno podczas relaksu jak i w pracy niezbędna jest odpowiednia moc obliczeniowa laptopa która gwarantuje przyjemne użytkowanie. Na szybkość działania komputera wpływają również inne czynniki takie jak pamięć ram, oraz rodzaj dysku twardego w jaki wyposażony jest nasz sprzęt. Laptop Dell Latitude 5511 posiada wszystkie niezbędne aspekty szybkiego i niezawodnego sprzętu do pracy. 

Podzespoły które sprawiają że sprzęt jest warty swojej ceny

Wydajny i niezawodny procesor Intel® Core i5-10400H 10 generacji zapewnia szybką pracę bez przerwy nawet po odłączeniu od ładowarki. Możliwość rozbudowania pamięci RAM z 16 GB do aż 64 GB daje samemu laptopowi elastyczność  dzięki której sprawdzi się on do różnych zadań. 256 GB dysk twardy typu SSD sprawia że laptop włącza się błyskawicznie, oraz daje odpowiednie zaplecze do pracy. Minusem omawianego modelu jest jednak zintegrowana karta graficzna, która wyklucza możliwość cieszenia się z bardziej wymagających tytułów. 

Cena modelu i opłacalność

Laptop Dell Latitude 5511 - laptop który posłuży lata
Laptop Dell Latitude 5511 – laptop który posłuży lata

Omawiany model laptopa jest jednostką o znacznej mocy obliczeniowej, dużej pamięci RAM zapewniającej szybkość działania oraz z odpowiednią ilością pamięci wewnętrznej co sprawia że jest to idealny sprzęt do pracy. Jeżeli szukamy sprzętu z założeniem konsumowania innych treści takich jak wymagające gry to w to miejsce istnieje wiele korzystniejszych jednostek. Cena modelu nie waha się w zależności od dystrybutora od 5500 zł do 6200 zł co stawia ten laptop wysoko jeżeli chodzi o koszty. To czy należy nabyć ten sprzęt zależy w dużej mierze od docelowego przeznaczenia. Wysoka wydajność, prędkość oraz możliwość rozbudowy stawiają go w dobrej pozycji do pracy jako sprzęt o użytku zawodowym, lub szkolnym. Niestety przez zintegrowaną kartę graficzna sam laptop nie nadaje się do gier pod względem bardziej wymagających tytułów. Opłacalność sprzętu można określić na umiarkowaną. 

Design Dell Latitude 5511

Laptop Dell Latitude 5511 charakteryzuje się przede wszystkim dość prostym i klasycznym wyglądem w stosunku do konkurencji. Grubość jest umiarkowana, chociaż jak na laptop w takiej cenie i tak przytłacza. Ścięte kształty obudowy przywodzą na myśl sprzęt do użytku służbowego, którego główną cechą ma być wytrzymałość na długotrwałe użytkowanie. Opcjonalne aluminium sprawia że laptop zawsze będzie wyglądał świeżo mimo długotrwałego użytkowania. 

Inne istotne aspekty

Do nowych ciekawych rozwiązań należy zaliczyć przede wszystkim wbudowaną AI, która uczy się przyzwyczajeń użytkownika i dopasowuje prace do niego. Takie rozwiązanie w przyszłości pozwoli nie tylko bardziej efektywnie wykonywać swoje obowiązki i szybciej kończyć pracę. Nowa karta sieciowa pozwala 3 krotnie szybciej niż w starszych modelach serfować po Internecie, a także pozwala zwiększyć bezpieczeństwo. Dodatkowy wskaźnik umieszczony na klawiaturze, który pozwala na pracę w wygodniejszy sposób nawet poza biurem jest niewątpliwą zaleta przemawiająca na korzyść tego laptopa. Wysokie taktowanie procesora pozwala na prace przy wymagających programach nawet przez wiele godzin w ciągu dnia. 

Marka Dell dla firm

Marka Dell ma za sobą wieloletnie doświadczenie jako producent komputerów do użytku firmowego dzięki któremu obecnie produkuje jedne z najbardziej wydajnych komputerów osobistych. Laptopy tej marki nie tylko są wytrzymałe pod względem konstrukcyjnym ale również nie mają sobie równych jeżeli chodzi o zachowanie wydajności na lata. Zachowanie odpowiedniej wydajności dla sprzętu biurowego jest niezwykle istotne z punktu widzenia prosperowania firmy a także zadowolenia z pracy jej pracowników. Nie tylko korporacje ale również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak i freelancerzy to równie zadowolone grupy docelowe jeżeli chodzi o wykorzystanie laptopów marki Dell. 

Czy taki sprzęt sprawdzi się również w innych warunkach?

Odpowiedź brzmi, oczywiście! Laptop Dell Latitude sprawdzi się równie dobrze jako idealny sprzęt do nauki dla dzieci, jak i studentów. Wytrzymałość obudowy sprawia że można go spokojnie zabrać w różne miejsca nawet nie posiadając specjalnej torby. Duża wydajność pozwoli na spokojną pracę w każdych warunkach nawet przy założeniu otwarcia wielu programów jednocześnie. Nowa usprawniona karta sieciowa pozwoli w przyszłości na komfortową pracę nawet w przypadku nauki zdalnej. Sztuczna inteligencja, którą dell zaimplementował w tym sprzęcie pozwoli na szybką i skuteczną pracę jak i naukę. Matowa matryca nie będzie odbijać dużych ilości światła przez co możemy używać laptopa nawet na zewnątrz w słoneczny dzień.  

Decydując się na zakup Laptopa Dell Latitude powinniśmy liczyć się że jest to zakup który zwróci się po latach niezawodnego użytkowania. Jeżeli zależy nam na dobrym sprzęcie od którego nie będziemy wymagać więcej niż bezawaryjnej i szybkiej pracy to jest to laptop dla nas. 

Related Posts