Sztuczne kwiaty w doniczce jak żywe! Jakie wybrać, by wyglądały efektownie?

Sztuczne kwiaty w doniczce jak żywe! Jakie wybrać, by wyglądały efektownie? Jeszcze do niedawna sztuczne kwiaty uchodziły za szczyt kiczu i złego gustu. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na tego typu dodatki do wnętrza, a syntetyczne kwiaty, które można spotkać w sklepach, w niczym nie przypominają tych sprzed kilku dekad. Nawet ci, którzy z różnych powodów nie mogą mieć w mieszkaniu żywych roślin, cieszą się naturalnie wyglądającymi ozdobami.

Ekskluzywne sztuczne kwiaty dostępne są w najróżniejszych wersjach – od pojedynczych kwiatów do wazonu aż po efektowne rośliny doniczkowe. Które z nich warto zatem wybrać? Czym się kierować podczas zakupu kwiatów sztucznych?

Sztuczne kwiaty jak żywe – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Sztuczne kwiaty w doniczce jak żywe! Jakie wybrać, by wyglądały efektownie?
Sztuczne kwiaty w doniczce jak żywe! Jakie wybrać, by wyglądały efektownie?

Kto najchętniej kupuje sztuczne kwiaty do wazonu lub w doniczce? Chętnie wybierają je osoby, które z rozmaitych przyczyn nie mogą hodować żywych roślin. Niektórzy po prostu nie mają ręki do kwiatów. Inni zapominają o podlewaniu lub często wyjeżdżają i nie mają możliwości regularnego dbania o swoje rośliny. Jeszcze inni kupują sztuczne kwiaty, ponieważ mieszkają z małymi dziećmi i obawiają się, że toksyczne rośliny trafią w rączki ciekawskich malców. Niektóre kwiaty są też trujące dla zwierząt. To tylko kilka z powodów, które mogą zniechęcać do posiadania w domu żywych roślin. Ale co zrobić, jeśli mimo wszystko lubimy ozdoby nawiązujące do natury? Trzeba przyznać, że kwiaty we wnętrzu potrafią stworzyć wyjątkowy klimat. Nadają mieszkaniu przytulności i świeżości. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób odwiedza sklepy z artykułami florystycznymi w celu znalezienia sztucznych roślin, które wyglądają jak żywe! Zakup takich dodatków zazwyczaj wiąże się z większym wydatkiem niż kupno prawdziwych kwiatów. Trzeba jednak pamiętać, że to inwestycja na lata. Gdy już udekorujemy swoje mieszkanie wymarzonymi roślinami syntetycznymi, nie musimy obawiać się, że zwiędną, uschną czy zostaną zaatakowane przez szkodniki. Przez długi czas będziemy mogli cieszyć się ich pięknem! Co więcej, kwiaty sztuczne ekskluzywne można umieścić w każdym pomieszczeniu w domu, nawet tam, gdzie jest mały dostęp światła i hodowanie żywych roślin nie byłoby możliwe.

Sztuczne kwiaty w doniczce – jakie wybrać?

W dobrze zaopatrzonej hurtowni roślin sztucznych można znaleźć syntetyczne kwiaty doniczkowe, które do złudzenia przypominają te żywe. Czasem nawet po dotknięciu trudno zorientować się, że nie są to naturalne rośliny. Kupując sztuczne kwiaty do swojego mieszkania, warto zwrócić szczególną uwagę na sposób ich wykonania. Wybierajmy rośliny, które są zrobione z dobrych jakościowo materiałów i mają wiele detali. Powinny być dopracowane w każdym szczególe. Nawet tanie sztuczne kwiaty mogą prezentować się efektownie, jeśli tylko są właściwie wykonane. Zwracajmy uwagę na to, czy kolory kwiatów i liści przypominają te, które można spotkać w naturze oraz czy ich kształt i ułożenie wygląda realistycznie. Na szczególną uwagę zasługują ekskluzywne sztuczne kwiaty doniczkowe. Ozdobne donice stanowią dodatkowy element dekoracyjny i sprawiają, że roślina naprawdę wygląda jak żywa. Do wyboru są kwiatki w donicach kamiennych, glinianych, ceramicznych oraz szklanych. Można także zdecydować się na efektowną roślinkę w wiklinowym koszyku lub szklanym pojemniku z pokrywką. Czasem spód donicy jest wyłożony kamyczkami, piaskiem lub żwirem, co nadaje całej kompozycji jeszcze większej naturalności. Ciekawą opcją są również sztuczne rośliny w doniczkach zawieszanych pod sufitem. Takie wiszące dekoracje doskonale urozmaicą każde wnętrze!

Roślinne dekoracje do każdego pomieszczenia w domu

Wybór sztucznych kwiatów zależy od osobistych preferencji każdego domownika, a także od wystroju, który panuje w mieszkaniu. Dużą popularnością cieszą się między innymi storczyki i orchidee, zwłaszcza w kolorze białym i różowym. To idealna dekoracja do salonu bądź sypialni. Jeśli roślinę umieścimy w efektownej donicy, nikt nie zorientuje się, że nie jest żywa! W pokoju dziennym doskonale będą prezentowały się także sztuczne kwiaty pojedyncze w wazonie, na przykład piwonie, róże, goździki bądź tulipany. Nie zapominajmy także o dużych roślinach doniczkowych. Monstera, figowiec, palma dekoracyjna, emerald czy dracena to tylko niektóre propozycje sztucznych kwiatów w donicach, które będą prezentowały się spektakularnie. Wyjątkową zaletą syntetycznych roślin jest fakt, że można umieścić je nawet w pomieszczeniach, w których nie ma warunków do hodowli żywych roślin. Kuchnię można udekorować sztucznymi ziołami w uroczych doniczkach. Dobrym wyborem będzie też lawenda bądź zielona paprotka. W łazience świetnie będą natomiast wyglądać różnego rodzaju sukulenty. Ostatnio modne są tanie kwiaty sztuczne w szklanych słoiczkach bądź kamiennych donicach w różnych fantazyjnych kształtach. Dobrym wyborem będzie na przykład agawa, kaktus bądź aloes. A jakie syntetyczne rośliny nadają się jako dekoracja tarasu czy balkonu? Polecamy trawy dekoracyjne w wysokich donicach. Dobrej jakości sztuczne kwiaty jak żywe znajdą swoje zastosowanie w każdej części domu!

Related Posts